Szukasz pracy? Odwiedź giełdę!

Dodano: 18.10.2016 / Sekcja:
targi pracy

Na zdjęciu: Inżynierskie Targi Pracy. Fot. S.Zaremba

W środę (19 października)  na Politechnice Śląskiej odbędzie się Giełda Pracodawcy i Przedsiębiorczości. Targom towarzyszyć będzie (anty)konferencja „Student na rynku pracy – kręta droga do sukcesu?”. Wstęp wolny.

Na giełdzie zaprezentują się firmy, które chcą do siebie przyciągnąć najlepszych, oferując im praktyki, staże lub pracę. Odwiedzający zapoznają się również z możliwościami, jakie daje przedsiębiorczość akademicka, a także będą mogli zasięgnąć porad specjalistów dotyczących budowania własnej kariery, podnoszenia kwalifikacji czy prawidłowego wypełniania dokumentów aplikacyjnych.

Przedsięwzięcie ma na celu nawiązanie bezpośredniego kontaktu organizacji działających na rynku pracy i przedsiębiorczości ze studentami, absolwentami oraz pracownikami naukowymi Politechniki Śląskiej. Podczas wydarzenia swoją ofertę prezentują pracodawcy oraz instytucje udzielające wsparcia merytorycznego i finansowego młodym przedsiębiorcom, tj. urzędy pracy, parki technologiczne, inkubatory przedsiębiorczości, centra transferu technologii i inne – mówi "Miejskiemu Serwisowi Informacyjnemu – Gliwice" Barbara Odoszewska z Biura Karier Studenckich Politechniki Śląskiej, organizatora wydarzenia. – Takie bezpośrednie spotkania stwarzają kandydatom możliwość uzyskania informacji o oczekiwaniach, sylwetce poszukiwanego najczęściej pracownika i najbardziej przydatnych w danej firmie kompetencjach – dodaje.

Towarzysząca imprezie (anty)konferencja „Student na rynku pracy – kręta droga do sukcesu?” będzie realizowana metodą OpenSpace Technology, co oznacza, że program (wraz z poruszanymi tematami) będzie tworzony na bieżąco przez uczestników spotkania, w trakcie konferencji.

Giełda odbędzie się w godz. 9.00–15.00 w Centrum Edukacyjno-Kongresowym Politechniki Śląskiej przy ul. Konarskiego 18B. (Anty)konferencja „Student na rynku pracy – kręta droga do sukcesu?” rozpocznie się o godz. 10.00 w auli A CEK. Na to ostatnie wydarzenie trwają zapisy na www.targipracy.polsl.pl (pm)

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych  Benchmarking