Moc technologicznych atrakcji w Technoparku

Uaktualniono: 20.05.2016 / Sekcja: / pdf

Fot. M. Mickielewicz

Trwa Dzień Nauki i Przemysłu. Do godz. 14.00 w Technoparku (ul. Konarskiego 18c) można zobaczyć m.in. pokazy robotów i bolidów, quady, drony i drukarki 3D. Dla odwiedzających są konkursy z nagrodami, można też wziąć udział w warsztatach z programowania!

To już VII edycja Dnia Nauki i Przemysłu, imprezy organizowanej przez Technopark i Miasto Gliwice. O godz. 9.00, podczas uroczystego otwarcia targów, odwiedzających przywitali prof. Jan Kosmol, dyrektor Technoparku, i Adam Neumann, zastępca prezydenta Gliwic. W swoich przemówieniach podkreślili, jak ważne jest kreowanie dobrej współpracy między ośrodkami badawczymi i otoczeniem biznesowym. Wdrażanie technologii przyszłości do przemysłu i zwiększanie konkurencyjności gospodarki jest jednym z elementów strategii rozwoju naszego miasta.

Podczas targów można podpatrzyć mnóstwo nowoczesnych rozwiązań, które już wkrótce wejdą do codziennego użytku. W Technoparku jest eksponowany m.in. robot rehabilitacyjny LUNA EMG, który wykorzystując innowacyjną technologię reaktywnej elektromiografii (EMG) pomaga pacjentom neurologicznym i ortopedycznym. Prezentowane są także ręczne laserowe skanery nowej generacji i drukarki 3D.

Dla najmłodszych zorganizowane są warsztaty z programowania robotów i pokazy eksperymentów biologiczno-chemicznych prowadzone przez członków kół naukowych Politechniki Śląskiej. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych mogą także porozmawiać ze studentami i dowiedzieć się, jak wyglądają studia techniczne w Gliwicach i jakie oferują możliwości rozwoju.

Dzień Nauki i Przemysłu trwa do godz. 14.00. Wstęp na targi jest wolny. (mm)

Fot. M. Mickielewicz

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking