Wsparcie dla małych i średnich

Dodano: 13.10.2016 / Sekcja:
Kongres MSP

fot. materiały Europejskiego Kongresu MŚP

Podczas gali towarzyszącej Europejskiemu Kongresowi Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Katowicach Miasto Gliwice zostało wyróżnione tytułem „Samorządu, który wspiera MŚP”. Doceniono również prezydenta Gliwic. Zygmunt Frankiewicz został uhonorowany tytułem „Prezydent – lider, który wpiera MŚP”.

Certyfikat wraz ze statuetką dla Miasta Gliwice odebrał wiceprezydent Gliwic, Adam Neumann w trakcie uroczystej gali odbywającej się we wtorek (11 października) w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach. – Szczególnie cenimy wyróżnienia przyznane przez przedsiębiorców, zwłaszcza tych małych i średnich – powiedział „MSI – GLIWICE” Adam Neumann. – MŚP dają 70 proc. wszystkich miejsc pracy w Polsce i wypracowują około 50 proc. polskiego PKB. W Gliwicach od wielu lat konsekwentnie budujemy przyjazny klimat nie tylko dla MŚP, ale też dla dużych i najmniejszych firm – mówił prezydent Neumann.

Za wspieranie małych i średnich przedsiębiorstw doceniono też prezydenta Gliwic Zygmunta Frankiewicza, którego uhonorowano tytułem „Prezydent – lider, który wspiera MŚP”. – Otrzymanie tak prestiżowego tytułu z rąk środowisk biznesowych jest wyraźnym sygnałem, że podejmowane działania w zakresie wspierania MŚP są skuteczne i mają charakter trwały – mówił Tadeusz Donocik, prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach, która była organizatorem wydarzenia.

Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Katowicach trwał trzy dni (od 10 października). W tegorocznej edycji wzięło udział ponad 6 tys. uczestników.
O gospodarce i przedsiębiorczości dyskutowali nie tylko przedsiębiorcy ale również samorządowcy, politycy, eksperci i naukowcy. (pm)

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking