Wszechnica PAU. Wykład: Czy Kościół jest nam potrzebny?

Wszechnica PAU. Wykład: Czy Kościół jest nam potrzebny?

Wszechnica PAU. Wykład: Czy Kościół jest nam potrzebny?

Opublikowane: 19.04.2022 / Sekcja: Kulturalne  Wykład 

Czas wydarzenia:

Miejsce wydarzenia: Willa Caro (ul. Dolnych Wałów 8a) 

Organizator: Muzeum w Gliwicach 

Wykłady Wszechnicy Naukowo-Kulturalnej prowadzone przez Polską Akademię Umiejętności cieszą się w Gliwicach niesłabnącą popularnością. Choć nie ma już z nami profesora Mieczysława Chorążego, który był organizatorem gliwickiej Wszechnicy, wykłady będą trwać nadal. Zadania organizacji wykładów podjęła się bowiem prof. Barbara Jarząb, kierownik Zakładu Medycyny Nuklearnej i Endokrynologii Onkologicznej Centrum Onkologii - Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie, Oddziału w Gliwicach. We czwartek, 28 kwietnia o godz. 16.00 zapraszamy na kolejny wykład w ramach Wszechnicy pt.: „Czy Kościół jest nam potrzebny?”, który prowadzić będzie dr hab. Michał Paluch OP - dominikanin, filozof, teolog, profesor i były rektor Papieskiego Uniwersytetu Św. Tomasza z Akwinu „Angelicum” w Rzymie. Wykład odbędzie się stacjonarnie, w Willi Caro. Zapraszamy!

Michał Paluch – dominikanin, wykładowca teologii. Po studiach w Kolegium Filozoficzno-Teologicznym Polskiej Prowincji Dominikanów w Krakowie (1988-1995) podjął studia doktoranckie z historii teologii dogmatycznej we Fryburgu (Szwajcaria) pod kierunkiem J.-P. Torrella, które zostały zakończone rozprawą: "Profundum amoris divini sustinet nos. Evolution de la doctrine de la prédestination dans l'œuvre de saint Thomas d'Aquin" (1996-2001). Habilitował się w zakresie filozofii w Instytucie Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk w Warszawie (2013). Od 2001 roku jest wykładowcą w dominikańskim Kolegium w Krakowie, a od 2014 do 2017 roku wykładał na Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie (obecnie Akademia Katolicka w Warszawie). Pełnił funkcję dyrektora Instytutu Tomistycznego w Warszawie (2002-2010), rektora Kolegium Filozoficzno-Teologicznego Dominikanów w Krakowie (2010-2013), regensa studiów Polskiej Prowincji Dominikanów (2014 - 2017), rektora Papieskiego Uniwersytetu Świętego Tomasza z Akwinu "Angelicum" w Rzymie (2017-2021).

Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona
Organizator: Polska Akademia Umiejętności, Muzeum w Gliwicach, Stowarzyszenie Animatorów Wszechstronnego Rozwoju Młodzieży