Aktualności | Dobra passa Piotra Kapały

Dobra passa Piotra Kapały

Opublikowane: 21.01.2014 / Sekcja: Miasto  Sport

Bardzo dobrze na zagranicznych turniejach spisuje się Piotr Kapała – szpadzista UKS „Kosynier” Gliwice. 12 stycznia zajął trzecie miejsce w II Pucharze Europy Kadetów w Bratysławie.

W turnieju wystąpiło 268 zawodników. Podopieczny fechtmistrza Jana Motyla stoczył kilka bardzo dobrych pojedynków. W drodze na podium pokonał kolejno takich zawodników, jak: Lukas Johanides (Słowacja) – 15:10, Joshua Stevens (Wielka Brytania) – 15:12, Maciej Golec (Polska – Kolejarz Wrocław) – 15:11, Jori Villiger (Szwajcaria) – 15:14, Gergely Toth (Węgry) – 15:11 i Gergely Siklosi (Węgry) – 15:12. W półfinale zatrzymał go Francuz Romain Cannone (14:15). W tej chwili Piotr Kapała zajmuje 2. miejsce na liście klasyfikacyjnej juniorów młodszych Polskiego Związku Szermierczego, a liczba zgromadzonych punktów gwarantuje mu udział w tegorocznych mistrzostwach Europy w Jerozolimie i świata w Płowdiw.
Podopieczny gliwickiego „Kosyniera” dobrze zaprezentował się także 18 stycznia w III Pucharze Świata Juniorów (do 20 lat) w Bazylei. W turnieju, w którym wzięło udział 168 zawodników, Piotr Kapała zajął 13. miejsce. – Po dobrych walkach w eliminacjach grupowych, gdzie wygrał pięć pojedynków, a przegrał tylko jeden, zwolniony był z pierwszej eliminacji bezpośredniej. Potem wygrał ze Szwajcarem Clementem Matlailerem – 15:10, a następnie pokonał Węgra Gergely’a Siklosiego – 13:12. W walce o „ósemkę” przegrał z innym Węgrem Balazsem Hamarem – 12:15. Obecnie gliwicki zawodnik zajmuje 6. miejsce na liście klasyfikacyjnej PZS w kategorii juniorów i nadal walczy o udział w mistrzostwach świata i Europy w tej kategorii – relacjonuje Jan Motyl.