Aktualności | Akademiczki z Gliwic zakończyły rundę

Akademiczki z Gliwic zakończyły rundę

Opublikowane: 28.12.2015 / Sekcja: Sport

Siatkarki KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice w ostatnim meczu w tej części sezonu uległy liderowi I ligi ŁKS Commercecon Łódź 0:3.

Końcówka roku była dla podopiecznych doc. Krzysztofa Czapli bardzo pracowita. W przerwie między ligowymi rozgrywkami akademiczki pracowały nad grą na treningach i na spotkaniach sparingowych.

W ostatnim starciu minionej rundy, które rozegrały na własnym parkiecie,  trafiły na trudnego przeciwnika – ŁKS Commercecon, zajmującego I miejsce w ligowej tabeli.

Pierwszy set gospodynie rozpoczęły od zdobycia punktu. Mimo, że wyżej notowane rywalki nie pozwoliły naszym akademiczkom na wypracowanie dużej przewagi punktowej, pierwszy set oba zespoły rozegrały jak równy z równym. Po długiej wymianie pierwsza część gry zakończyła się jednak przewagą łodzianek 24:26.

Mimo wytężonej pracyw kolejnych setach zawodniczki KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice musiały uznać wyższość rywalek, które nie pozwoliły odebrać sobie punktów. – Popełniamy jeszcze za dużo błędów, które wychodzą w grze z tak dobrym zespołem, jak ŁKS – skomentował mecz Krzysztof Czapla, trener gliwiczanek.

Łodzianki konsekwentnie dążyły do zwycięstwa i z Gliwic wywiozły wygraną we wszystkich setach. – Nie mam pretensji do zawodniczek o tę porażkę, ale musimy w każdym secie walczyć, tak jak to miało miejsce w pierwszej partii. Jesteśmy beniaminkiem, jeszcze nie do końca zgranym zespołem, który musi walką i determinacją nadrabiać  pewne braki – skwitował szkoleniowiec akademiczek. KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice zakończył rundę na siódmym miejscu. Gliwiczanki muszą teraz zebrać siły, bo w pierwszym meczu w nowym roku. 9 stycznia, spotkają się z wiceliderem tabeli – Budowlanymi Toruń.