Aktualności | Zwycięska passa siatkarek trwa!

Zwycięska passa siatkarek trwa!

Opublikowane: 29.09.2022 / Sekcja: Miasto  Sport

Polskie siatkarki w gdańskiej Ergo Arenie bez problemu pokonały 28 września Koreę Południową 3:0 (25:17, 25:18, 25:16) i zapewniły sobie awans do kolejnej rundy mistrzostw – grupy F. W czwartek 29 września wieczorem zmierzą się jeszcze z bardziej wymagającą Dominikaną, a w sobotę 1 października z Turcją. Trzymamy kciuki za powodzenie Biało-Czerwonych w kolejnych etapach turnieju! Przypomnijmy, że w Gliwicach, jako jednym z trzech polskich miast – gospodarzy Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Kobiet 2022, organizowane będą dwa spotkania ćwierćfinałowe (11 października, godz. 17.30 i 20.30) i półfinał mistrzostw (12 października, godz. 20.30). Sprzedaż wejściówek na spotkania w Arenie Gliwice prowadzi już portal eBilet.pl.

Pierwszy set spotkania Polek z Koreankami miał wyrównany przebieg do stanu 16:16. Końcówka należała do Biało-Czerwonych. Rywalki nie były w stanie poradzić sobie z blokiem, a w ataku znakomicie spisywały się Olivia Różański i Magdalena Stysiak. Pierwszą partię Biało-Czerwone zakończyły blokiem.

Drugi set od początku znakomicie układał się dla Polek. Po ataku Stysiak przewaga wynosiła już sześć punktów (16:10). Koreanki zdołały zmniejszyć stratę (20:17), ale chwilowy zastój przerwały świetnie prezentująca się Różański i Agnieszka Korneluk. Wygraną Polek przypieczętowała Zuzanna Górecka.

Koreanki trzecią partię rozpoczęły lepiej, obejmując prowadzenie 3:1. Grę Polek pociągnęły Górecka i Stysiak, doprowadzając do remisu, a następnie przewagi. Następnie obie drużyny przez jakiś czas grały punkt za punkt. Polki odskoczyły po atakach Góreckiej i Kamili Witkowskiej, wygrywając trzeciego seta do 16. Spotkanie zakończyła Monika Fedusio.

Terminarz Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Kobiet 2022 – agenda od drugiej fazy grupowej