Aktualności | Zwalcz w sobie lenia!

Zwalcz w sobie lenia!

Zwalcz w sobie lenia!

Opublikowane: 19.01.2016 / Sekcja: Miasto 

23 stycznia rusza tegoroczna „Gliwicka Parkowa Prowokacja Biegowa” – cykl imprez sportowych, który od ponad dwóch lat organizowany jest w naszym mieście.

Miłośnicy aktywności fizycznej zapraszają do wspólnego biegania po Lesie Komunalnym przy ul. Chorzowskiej w Gliwicach.

„Daj się sprowokować do walki z lenistwem” to hasło przewodnie biegowego cyklu, który z roku na rok cieszy się w Gliwicach coraz większym zainteresowaniem.

Dwa lata temu biegało z nami średnio 150 osób, w trakcie jednego biegu oczywiście. W ubiegłym roku było to już 250 biegaczy i zawodników nordic walking. W ciągu dwóch lat pokonaliśmy dystans ponad 43 tys. kilometrów, czyli rozpoczęliśmy drugie okrążenie Ziemi – mówi Andrzej Szelka z Amatorskiego Klubu Miłośników Biegania Pędziwiatr Gliwice, który jest organizatorem przedsięwzięcia. Jak dodaje wspólne bieganie adresowane jest do wszystkich, którzy chcą być aktywni. Wiek nie ma znaczenia. – Najmłodszy zawodnik miał 3 tygodnie (był oczywiście w wózku, ale z własnym numerem startowym). Z kolei najmłodszy zawodnik maszerujący samodzielnie z kijkami nordic walking miał 2 lata, a najstarszy prawie 83! – mówi Andrzej Szelka.
W latach 2014 i 2015 długość jednego okrążenia wynosiła 3,45 kilometra, a do pokonania było od 1 do 3 okrążeń, czyli maksymalnie 10,35 kilometra. W 2016 roku jedno okrążenie będzie miało 5,274 km, a do pokonania będzie od 1 do 4 okrążeń, czyli maksymalnie 21,097 km, co oznacza dystans półmaratonu. – To nie jest impreza dedykowana wyłącznie wyczynowym biegaczom. Jest to forma szkółki ucząca regularnego ruchu na wolnym powietrzu, która ma ewentualnie przygotować biegacza do większych wyzwań – np. do udziału w Półmaratonie Gliwickim – dodaje Szelka.

Na zakończenie sezonu uczestnicy „Gliwickiej Parkowej Prowokacji Biegowej” spotkają się na „Balu Zwycięzców”. Za co najmniej 9 startów w ciągu roku zawodnik otrzyma statuetkę biegnącej Radiostacji, a za 12 biegów dodatkowo nagrody niespodzianki. Pierwsze biegowe spotkanie odbędzie się 23 stycznia. Za udział w imprezie obowiązuje opłata startowa (10 lub 20 zł – za pierwszy start w zależności od kategorii wiekowej oraz 5 i 15 zł za kolejne starty). Szczegółowe informacje o rejestracji oraz regulamin można znaleźć na stronie internetowej organizatora: www.gppb.eu.  

Fot. A.Nycz