Aktualności | Złote Mistrzostwa Śląska juniorów Piasta

Złote Mistrzostwa Śląska juniorów Piasta

Opublikowane: 14.06.2024 / Sekcja: Miasto  Sport

Aż 10 złotych medali wywalczyli zawodnicy i zawodniczki Piasta Gliwice podczas Mistrzostw Śląska Juniorów w Szpadzie rozegranych w miniony weekend w Radlinie.

W sobotnim turnieju indywidualnym jako pierwsi na planszę wyszli juniorzy, spośród których – po raz kolejny w tym sezonie – najlepiej zaprezentował się Mikołaj Wesołowski. Reprezentant Piasta w finale pokonał 15:8 klubowego kolegę – Błażeja Kurowskiego, który ostatecznie zajął 2. miejsce. Tuż za nim, na miejscu 3. uplasował się kolejny zawodnik Piasta – Tymoteusz Huwer. Oprócz podium Niebiesko-Czerwoni zdobyli także 6., 7. i 8. lokatę, które zajęli odpowiednio Seweryn Gusta, Franciszek Drobczyk i Paweł Klytta.

Zawodnicy Piasta zdominowali także turniej drużynowy. Zespół walczący w składzie: Franciszek Drobczyk, Seweryn Gusta, Tymoteusz Huwer i Mikołaj Wesołowski w finale pokonał drużynę RMKS Rybnik 45:40. Za nią, na 3. stopniu podium stanął drugi zespół Piasta w składzie: Jacek Dobrzański, Błażej Kurowski i Jakub Migas.

W niedzielę do rywalizacji przystąpiły juniorki. Ich rywalizacja była bardziej zacięta, ponieważ w czołówce polskich szpadzistek z tej kategorii wiekowej jest spora grupa zawodniczek ze Śląska. Do bardzo ciekawego pojedynku doszło w półfinale, w którym zmierzyły się  medalistki mistrzostw Polski w kategoriach młodzieżowych i jednocześnie zawodniczki Piasta Gliwice – Emilia Korkus i Magda Ratyna. Starcie z wynikiem 15:13 wygrała bardziej doświadczona Korkus, a Ratyna ostatecznie zajęła 3. miejsce. Miłą niespodziankę sprawiła natomiast Weronika Kozdęba, która pokonując w półfinale Laurę Misiak 15:14, zapewniła sobie brązowy medal. Za podium, na 7. i 8. lokacie znalazły się Kamila Gusta i Michalina Szymczyk.

W turnieju drużynowym gliwiczanki pokazały, że nie mają sobie równych. W finale spotkały się bowiem dwa zespoły Piasta – Piast I Gliwice w składzie: Kamila Gusta, Emilia Korkus, Weronika Kozdęba, Magda Ratyna i Piast II Gliwice w składzie: Maja Majerek, Paulina Ostrowska, Maria Szczurowska i Michalina Szymczyk. Starcie zakończyło się z wynikiem 45:37 dla pierwszej drużyny, której zawodniczki zdobyły tym samym tytuł mistrzyń Śląska. Drugi ze składów musiał więc zadowolić się srebrem.

Równolegle rozegrane zostały zawody z okazji Dnia Dziecka, podczas których – w kategorii Młodzik – zwyciężyła Zuzanna Nogaj.
Wszystkim medalistom i medalistkom serdecznie gratulujeMY! (ml/piast.gliwice.pl)