Aktualności | Remis Piasta z Zawiszą. Trela obronił rzut karny

Remis Piasta z Zawiszą. Trela obronił rzut karny

Opublikowane: 12.08.2013 / Sekcja: Miasto  Sport

W meczu 4. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy Piast Gliwice zremisował na własnym boisku z Zawiszą Bydgoszcz 1:1 (1:1). Punkt dla gospodarzy uratował stojący w bramce Dariusz Trela, który obronił rzut karny na 6 minut przed końcowym gwizdkiem.

Mecz mógł się podobać. Przez większość gry Piast miał optyczną przewagę. W 20. minucie – gola dla „Piastunek” strzelił Krzysztof Król, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego, którego autorem był kapitan Piasta – Tomasz Podgórki. Sześć minut później trafieniem odpowiedzieli goście z Bydgoszczy. Emocji nie brakowało do samego końca. W 84. minucie meczu Csaba Horvath sfaulował we własnym polu karnym Michała Masłowskiego. Sędzia podyktował „jedenastkę”. Doskonale spisał się Dariusz Trela. Dzięki jego interwencji Piast uratował cenny remis.

Po czterech meczach podopieczni Marcina Brosza zajmują 4 miejsce w ligowej tabeli. Za dwa tygodnie, 26 sierpnia – po reprezentacyjnej przerwie – Piast pojedzie do Kielc. Powalczy o punkty z tamtejszą Koroną.