Aktualności | Laury dla sportowców wręczone!

Laury dla sportowców wręczone!

Opublikowane: 09.12.2013 / Sekcja: Miasto  Sport

W miniony poniedziałek 95 gliwickich zawodników, trenerów i działaczy odebrało z rąk prezydenta miasta laury za ubiegłoroczne osiągnięcia sportowe.

Nagrody i wyróżnienia przypadły przedstawicielom takich dyscyplin, jak: pływanie, spadochroniarstwo, szermierka, brydż sportowy, tenis, tenis stołowy, boks, judo, modelarstwo lotnicze, kolarstwo, futsal, kickboxing, orientacja sportowa, żeglarstwo, kitesurfing, trójbój siłowy, a nawet wyścigi psich zaprzęgów. Z powodzeniem rywalizowali oni o wyniki i medale.
Warto odnotować, że w 2012 r. sportowcy reprezentujący Gliwice odnieśli wiele sukcesów w kraju i za granicą. W dyscyplinach indywidualnych zdobyli m.in. Puchar Świata w klasyfikacji generalnej w modelarstwie lotniczym, wicemistrzostwo świata w szermierce oraz trzykrotnie stawali na trzecim stopniu podium podczas mistrzostw Europy. Oprócz tego wywalczyli w swoich dyscyplinach 44 tytuły mistrzów i 37 tytułów wicemistrzów Polski, oraz trzydzieści sześć razy zajmowali 3. miejsce w mistrzostwach kraju. W rywalizacji zespołowej laury przypadły zaś zawodnikom Gliwickiej Akademii Futsalu „NOVA”, którzy w ubiegłym roku wywalczyli awans do I ligi futsalu. Wszystkim sportowcom gratulujemy!
Listę wyróżnionych i nagrodzonych można znaleźć na stronie www.gliwice.eu w zakładce „Sport i rekreacja / nagrody i stypendia.