Aktualności | To musi być zwycięstwo!

To musi być zwycięstwo!

Opublikowane: 08.03.2016 / Sekcja: Miasto  Sport

Piast Gliwice rozegra dziś zaległe spotkanie ze Śląskiem Wrocław. Mecz na Stadionie Miejskim przy ul. Okrzei rozpocznie się o godz. 18.00!

W piątkowym meczu z Wisłą Kraków Piast Gliwice zremisował (1:1). Podopieczni Radoslava Latala widzą jednak postęp w grze. – Nasza dyspozycja idzie w górę
i z optymizmem patrzymy w przyszłość. Uważam, że jeśli zaprezentujemy się w nim tak, jak w pierwszej połowie spotkania z Wisłą, to zwyciężymy - mówi przed wtorkowym meczem Josip Barisić. Zawodnik Piasta ma mieszane uczucia po meczu z Wisłą. - Długo prowadziliśmy, później nieszczęśliwie straciliśmy bramkę… a w ostatnich minutach gospodarze mieli rzut karny. Bardzo się cieszę, że Szmatuła go obronił i mogę tylko powiedzieć: „dziękuję Kuba”. - W pierwszej połowie graliśmy dobrze, kontrolowaliśmy przebieg wydarzeń na boisku. Wisła nie była w stanie strzelić nam bramki, za to nam się udało. W drugiej połowie niestety stało się z nami coś niedobrego. Wisła walczyła o życie i to było widać na boisku. Musimy szanować punkt, bo – choć uważam, że nie powinno być tego rzutu karnego – mogliśmy nawet przegrać. Barisić w 42. minucie pięknym strzałem wyprowadził gliwiczan na prowadzenie. Napastnik zwraca jednak uwagę, że drogę do bramki otworzyło mu świetne podanie Kamila Vacka. – To była niesamowita asysta. Kamil dostrzegł mnie w idealnym momencie i podał tak, że nie pozostało mi nic innego, jak tylko strzelić na bramkę. Uderzyłem mocno lewą nogą i wyszło perfekcyjnie – podsumował Barisić.

Piast Gliwice – Śląsk Wrocław, wtorek 8 marca, godz. 18.00, Stadion Miejski przy ul. Okrzei w Gliwicach.