142.882,59 ZŁ

Добавлено: 10.01.2012 / Раздел:

Tyle zgromadzili wolontariusze podczas 20. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gliwicach. Mieszkańcy naszego miasta po raz kolejny pokazali, że mają gorące serca.

Na ulicach kwestowało w sumie 300 wolontariuszy. W tej grupie znalazło się stu społeczników zrzeszonych w sztabie szkolnym działającym przy Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych w Gliwicach, z którym organizator miejskiej edycji WOŚP – Stowarzyszenie GTW – współpracuje od lat. Tegoroczna impreza odbywała się pod hasłem „Gramy z pompą! Zdrowa mama, zdrowy wcześniak, zdrowe dziecko”.
W Gliwicach WOŚP grała już pod piątku. Na rozgrzewkę przed wielkim finałem były pokazy sztuk walki i mecze futsalu. Głowna impreza odbyła się natomiast w niedzielę na Placu Krakowskim. Jej program wypełniły tańce, pokazy sprawnościowe, koncerty i cała masa innych atrakcji. Na aukcję trafiło m.in. pióro i książka ofiarowane przez prezydenta miasta, Zygmunta Frankiewicza, a także mistrzowskie rękawice bokserskie, karnety na mecze Piasta oraz koszulki WOŚP.
Punktualnie o godz. 20.00 na Placu Krakowskim pojawiło się „światełka do nieba”, a ten niezwykły dzień zakończyły pokazy sztucznych ogni. Organizację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wsparł gliwicki samorząd. (bom-fid)

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych  Benchmarking