Aktualności | Zostań darczyńcą - zrób paczkę!

Zostań darczyńcą - zrób paczkę!

Опубликовано: 29.11.2011 / Раздел: Miasto  Życie i styl

19 listopada ruszyła XI edycja ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka”. Hasło tegorocznej kampanii brzmi „Do przerwy 0:3”. Nawiązuje ono do słynnego finałowego meczu Ligi Mistrzów pomiędzy AC Milan i FC Liverpool. Drużynie Liverpoolu, w której na bramce stał Jerzy Dudek, udało się przełamać złą passę i zwyciężyć w drugiej połowie.

Mecz, który przeszedł do historii jako jedna z najefektowniejszych wygranych i symbol przezwyciężenia pozornie beznadziejnej sytuacji, stał się inspiracją dla organizatorów „Szlachetnej Paczki”. – Poza Twoim domem jest świat, w którym tysiące rodzin przegrywa swoje życie. Do przerwy! Dziś możesz pomóc im wygrać – przekonują. W jaki sposób? Na stronie internetowej www.szlachetnapaczka.pl została uruchomiona baza rodzin czekających na pomoc. Każdy może wybrać jedną z nich i specjalnie dla jej członków przygotować bożonarodzeniową paczkę.

W naszym mieście akcja jest organizowana już po raz piąty. W ubiegłym roku Gliwice były drugim rejonem w Polsce pod względem liczby wolontariuszy i obdarowanych. Czy uda się powtórzyć ten wynik? Wolontariusze – SuperW odwiedzili już ponad 100 najbardziej potrzebujących gliwickich rodzin, które nie mają postawy roszczeniowej, i w których bieda jest ukryta. – W szczególności były to rodziny wielodzietne, z chorymi lub niepełnosprawnymi dziećmi lub członkami rodziny, osoby starsze i samotne, rodziny, które dotknęło nieszczęście oraz takie, których bieda jest niezawiniona – informują pomysłodawcy przedsięwzięcia.
Opisy rodzin z listą potrzeb zostały opublikowane w anonimowej bazie internetowej, dzięki czemu każdy z nas może zostać darczyńcą, wybierając rodzinę, dla której przygotuje paczkę. W przygotowanie podarunku może zaangażować się cała firma, rodzina i znajomi, klub sportowy, szkoła, jak i osoba prywatna. W Gliwicach podarunki będą przyjmowane w Zespole Szkół FILOMATA przy ul. Bojkowskiej 20A w sobotę i niedzielę, 10 i 11 grudnia, w godzinach od 9.30 do 18.00. (bom)