Ekologia się opłaca

Добавлено: 17.10.2011 / Раздел:

fot. W. Baran

Uczniowie gliwickiej Szkoły Podstawowej nr 21 niejednokrotnie chętnie działali na rzecz środowiska, zbierali surowce wtórne i baterie oraz sadzili drzewka.

Za swoje proekologiczne zachowania i szerzenie idei ochrony środowiska zostali nagrodzeni. Firma, która przez ostatni rok przeprowadzała na terenie Gliwic zbiórki zużytego i niepotrzebnego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, zgodziła się przeznaczyć część środków na zakup sprzętu sportowego dla młodych ekologów. I tak uczniowie szkoły z Sośnicy mogą korzystać z nowych piłek, koszy do piłki koszykowej oraz rakietek do badmintona. W ramach umowy z firmą podobny sprzęt sportowy otrzymały lub otrzymają w najbliższym czasie wszystkie gliwickie szkoły podstawowe. Takie nagrody zachęcą uczniów do dalszych proekologicznych działań.
Nie tylko najmłodsi wzorowo dbają o środowisko, również starsi mieszkańcy Sośnicy aktywnie uczestniczą w działaniach na rzecz środowiska. Wzięli udział już w trzech zbiórkach niepotrzebnego sprzętu elektronicznego, a podczas ostatniej zebrali aż 2 tony elektrośmieci! (as)

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking