Horyzont widzenia

Добавлено: 04.10.2011 / Раздел:

Cykl grafik „Horyzont widzenia” to opowieść o strukturze, fakturze, spękaniach i formie rombu. Jego autorką jest Anna Piecha, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach na kierunku grafika warsztatowa.

Prace artystki były przedstawiane podczas wystaw grupowych, m.in. w trakcie Grand Prix Młodej Grafiki Polskiej w ramach Międzynarodowego Triennale Grafiki Kraków 2009. W listopadzie 2010 roku odbyła się pierwsza indywidualna wystawa grafik wklęsłodrukowych i cyfrowych Anny Piechy pt. „W cieniu przestrzeń widzę”, zorganizowana w gliwickiej Galerii Salon Młodej Sztuki (SMS). W 2011 roku, podczas obrony dyplomowej, w Ruinach Teatru „Victoria” artystka zaprezentowała 50 grafik o temacie „Horyzont widzenia”. W lipcu część prac pokazano w galerii BWA w Katowicach na wystawie dyplomowej ASP.
Teraz także gliwiczanie będą mieli okazję zapoznać się z pracami Anny Piechy. 7 października o 18.00 w Starej Fabryce Drutu (ul. Dubois 22) rozpocznie się wernisaż wystawy prezentującej grafiki „Horyzont widzenia” oraz instalację „Monady”. Ekspozycję będzie można oglądać do 29 października. (as)
 

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking