Hiphopowo w Fabryce

Добавлено: 29.09.2011 / Раздел:

fot. W. Lenk

1 października w Starej Fabryce Drutu czeka nas kolejna hiphopowa impreza.

Przed miesiącem przy ul. Dubois 22 zagrał O.S.T.R. Tym razem wystąpią przedstawiciele śląskiej sceny – Rahim i GrubSon. Początek koncertu – godz. 19.00.
Rahim, czyli Sebastian Salbert – polski artysta i producent hiphopowy z Mikołowa – to „człowiek instytucja”. Karierę rozpoczął w 1995 r. Uczestniczył w projektach eRKa, MZD, Paktofonika, Pijani Powietrzem, Pokahontaz, a równolegle tworzył producenckie albumy i promował nowych artystów. Podczas sobotniego koncertu zaprezentuje utwory stanowiące przekrój całej swojej twórczości. Na scenie towarzyszyć mu będą Sot, Minix i DJ Bambus.
Z kolei Jotoskleja i DJ BRK wystąpią tego wieczora u boku GrubSona, który na scenie Fabryki będzie promował swój drugi, doskonale przyjęty album „Coś więcej niż muzyka”. Nie zabraknie także najlepszych kawałków z pierwszej płyty „O.R.S.”. Tomasz Iwańca z Rybnika zainteresował się hip-hopem na początku lat 90. W ciągu ostatniej dekady nagrał w sumie siedem płyt współpracując m.in. z takimi składami, jak: Po-3na Rożnica/Czwarta Zmiana, Wolność Słowa, 2G, Wspólny Mianownik Sound System.
Jako support zaprezentują się PHFNG oraz Viruz (Styl V.i P.) z pierwszą odsłoną solowego materiału z nadchodzącego albumu „Veffekt”. Imprezę w Fabryce organizują: MegaYoga i Loud District. Szczegółowe informacje o koncercie i biletach można znaleźć na stronie internetowej www.megayoga.pl. (bom)

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking