The Beatles i Queen

Добавлено: 21.09.2011 / Раздел:

Jak opowiedzieć na teatralnej scenie o fenomenie takich megagrup muzycznych, jak The Beatles i Queen? To trudne zadanie. Wspólnymi siłami podjęli się go jednak artyści kilku placówek. Efekt zobaczymy już w najbliższy weekend w Gliwicach.


Dwa muzyczne żywioły. Dwie legendy, które na zawsze zmieniły obraz masowej rozrywki. Dwie ikony, związane z różnymi czasami, ale wyrastające ponad swoją epokę, rozpoznawalne zawsze i wszędzie. The Beatles i Queen. To o nich będzie opowieść, którą przygotowali: Igor Vejsada, dyrektor artystyczny Baletu Narodowego Teatru Śląsko-Morawskiego w Ostrawie oraz Robert Balogh, dyrektor baletu i choreograf związany z Teatrem Morawskim w Ołomuńcu. W widowisku tanecznym wystąpią połączone zespoły baletowe Opery Śląskiej w Bytomiu i Gliwickiego Teatru Muzycznego, bo spektakl to wspólna produkcja obu instytucji.
Artyści zabiorą widzów w taneczną podróż, w czasie której zapoznają ich z historią obu kultowych zespołów oraz – co najważniejsze – z ich przebojami. Nie zabraknie tych największych – „She Loves You”, „Yesterday”, „Let It Be”, „All You Need is Love”, „Imagine” oraz „A Kind of Magic”, „We Will Rock You”, „We Are the Champions”, „The Show Must Go On” czy „The Miracle”. Pojawią się i te mniej dzisiaj znane. A wszystko to w żywiołowej choreografii i sugestywnej oprawie plastycznej – zachęcają twórcy.
Dla jednych może to być nostalgiczna wyprawa w przeszłość, dla innych – opowieść o tym, jak muzyka przekracza granice między pokoleniami. Polska prapremiera 23 września na scenie GTM przy Nowym Świecie (początek – godz. 19.00). 26 września – prezentacja w Teatrze Śląskim w Katowicach. (al)
 

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking