Europejski Dzień bez Samochodu

Добавлено: 13.09.2011 / Раздел:

Przypada 22 września, a jego idea narodziła się przed laty we Francji.

Ma zwracać naszą uwagę na negatywne skutki korzystania z samochodów, przekonywać kierowców do wyboru alternatywnych środków transportu, promować publiczne środki komunikacji. Dzień bez samochodu? Dlaczego nie!
W czwartek, 22 września, wybierając się do pracy czy szkoły, zostaw auto w garażu lub na parkingu. Zamiast tego wsiądź na rower, skorzystaj z autobusu albo... idź pieszo. Hasło tegorocznej kampanii brzmi „WYBIERZ WYGODNĄ ALTERNATYWĘ! NIE WARTO ZAMYKAĆ SIĘ W SAMOCHODZIE!”.
Koordynatorem przedsięwzięcia jest Ministerstwo Środowiska. Do akcji włączył się tradycyjnie samorząd miejski. Co zaplanowano w Gliwicach? – Imprezę rozpoczniemy o godz. 9.30 wspólnym przejazdem rowerzystów (uczniów gliwickich szkół, mieszkańców, przedstawicieli gliwickiego samorządu) z placu dworcowego pod Urząd Miejski – zachęca Dariusz Stanek z Wydziału Środowiska UM. O godz. 11.00 na Placu Krakowskim rozpoczną się gry i zabawy dla wszystkich chętnych, a Straż Miejska poprowadzi akcję znakowania rowerów. (al)
…………………….
W obchody Europejskiego Dnia bez Samochodu włączył się również Komunikacyjny Związek Komunalny GOP. 22 września kierowcy będą mogli podróżować miejskimi autobusami bez biletu – na podstawie okazania dowodu rejestracyjnego swojego samochodu oraz dokumentu tożsamości ze zdjęciem. Więcej informacji na stronie internetowej www.kzkgop.pl.
Informacje: Wydział Środowiska UM, tel. 32/238-54-45
 

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking