Noc naukowców

Добавлено: 13.09.2011 / Раздел:

Już za półtora tygodnia żądni wiedzy zaspokoją jej głód.

23 września w Gliwicach, Rybniku, Katowicach, Sosnowcu i Bielsku-Białej odbędzie się bowiem 6. Śląska Noc Naukowców, przygotowywana aż przez pięć szkół wyższych pod patronatem Konsorcjum Śląskich Uczelni Publicznych. – To oznacza jedno – wspaniałą zabawę w zgłębianie tajników nauki – deklarują organizatorzy ŚNN.
Podczas Nocy Naukowców będzie można obejrzeć walki robotów, zajrzeć do wnętrza swojego organizmu, wziąć udział w warsztatach geologicznych i imprezie na orientację, zaprojektować własny układ cyfrowy, poznać tajniki grafiki 3D, obejrzeć zabytkowy samochód i wiele więcej. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie – odbędą się interaktywne gry dla dzieci, pokazy i warsztaty dla młodzieży, wykłady i wystawy dla dorosłych. Szczegółowy program naukowego wydarzenia (z możliwością skomponowanie swojej własnej „nocy”) jest dostępny na stronie www.nocnaukowcow.com.pl. Warto również zajrzeć na profil ŚNN zamieszczony w portalu społecznościowym Facebook: http://www.facebook.com/SlaskaNocNaukowcow .
– Przypominamy o konkursach! Tradycyjnie zapraszamy do nadsyłania prac na konkurs plastyczny „Naukowiec na plakacie” oraz do samodzielnego przeprowadzania eksperymentów i udokumentowania swojej pracy (regulaminy dostępne na stronie internetowej Nocy Naukowców) – zawiadamiają przedstawiciele organizatorów (Politechniki Śląskiej w Gliwicach, Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej, Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach). Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej. (kik)
Informacje: Małgorzata Karkoszko-Janota, Politechnika Śląska w Gliwicach, tel. 601-181-110
 

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking