Nie tylko książki

Добавлено: 13.09.2011 / Раздел:

Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach zachęca do oglądania wystaw prezentowanych w swoich filiach na terenie całego miasta.

Co przygotowała na wrzesień? Od 19 września w sali wystawowej biblioteki przy Placu Inwalidów Wojennych 3 będzie można oglądać ekspozycję „Poczta i telegraf na Górnym Śląsku”. – Ukazuje ona historię ruchu pocztowego i telegraficznego poczty gliwickiej, zabrzańskiej, bytomskiej, tarnogórskiej w aspekcie rozwoju intelektualnego i przemysłowego Górnego Śląska. Prezentowane zbiory śląskich filatelistów, urozmaicone widokówkami miast z ubiegłego stulecia, stanowią cenne źródło wiedzy i informacji o regionie – zachęcają pracownicy MBP. Współorganizatorem ekspozycji jest Polski Związek Filatelistów Oddział Gliwice. Wystawa będzie czynna do 25 października.
Oprócz tego do 30 września w Galerii „9” (Filia nr 9, ul. Czwartaków 18) będzie udostępniana ekspozycja fotografii Adama Fleksa „Peregrynacje”. W Galerii „Perkoz” (Filia nr 5, ul. Perkoza 12) do 27 września można natomiast oglądać fotografie Jacka Komorowskiego „Poszukiwania”. Szczegółowe informacje na stronie www.biblioteka.gliwice.pl. (bom)
 

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking