Kanałami i rzekami przez Europę

Добавлено: 08.09.2011 / Раздел:

9 września z gliwickiego portu znajdującego się na terenie Ślaskiego Centrum Logistyki przy ul. Portowej wypłynie ekspedycja, której celem jest przebycie wypornościowym jachtem motorowym 3500 kilometrów kanałami i rzekami Polski oraz Europy.

Wyprawa jest wspólnym przedsięwzięciem największego w Europie czasopisma o sportach motorowodnych – Magazynu BOOTE z Hamburga i Łukasza Krajewskiego, pioniera hausbotingu w Polsce, twórcy i właściciela Żeglugi Wiślanej oraz firmy Krajewski TC.
Po starcie w Gliwicach załoga ma być m.in. we Wrocławiu, Hamburgu, Groningen, Amsterdamie, Brukseli, Hanowerze i zakończyć rejs w Berlinie (15 listopada). – To cel bezpośredni. Główną ideą jest docelowo udostępnienie zwykłym ludziom, wodniakom i tym, którzy nic wspólnego z wodą nie mieli, możliwości poznania polskich śródlądowych szlaków wodnych z pokładu hausbota, czyli prostego w obsłudze jachtu motorowego, zapewniającego zarazem komfort i bezpieczeństwo oraz mnóstwo wrażeń – wyjaśnia Waldemar Puchała, komandor Śląskiego Yach Clubu, który wspiera to przedsięwzięcie. Dodaje, że wodowanie rozpocznie się około godz. 7.00, a czas na dla zainteresowanych dziennikarzy przewidziano około godz. 10.00. (al)

Informacje: Informacje: Waldemar Puchała, komandor Śląskiego Yach Clubu, tel. 601-086-445

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking