Stawiają na innowacje

Добавлено: 08.09.2011 / Раздел:

Kilkuset delegatów z 80 zaawansowanych technologicznie ośrodków naukowo-przemysłowych z całego świata przyjedzie w przyszłym roku do Gliwic na zgromadzenie ogólne World Technopolis Association. W związku z przygotowaniami do tego spotkania przedstawiciele tej prestiżowej organizacji gościli niedawno w mieście.


Przybyli m.in. z Korei Południowej, Chin, Tajwanu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Australii. Oglądali miejsca, w których będą organizowane przyszłoroczne spotkania: Centrum Edukacji i Biznesu „Nowe Gliwice”, Centrum Kongresowe Politechniki Śląskiej i Scenę „Bajka”. Odwiedzili także Technopark, rozmawiali z przedstawicielami Katowickiej Specjalnej Stefy Ekonomicznej oraz Śląskiego Związku Gmin i Powiatów, w wolnej chwili obejrzeli ekspozycję odlewnictwa artystycznego w gliwickim Muzeum i Radiostację.
Na posiedzeniu zarządu WTA, które odbyło się w Ratuszu, precyzowano przyszłoroczny program. Zgromadzeniu ogólnemu będą towarzyszyły np. fora burmistrzów oraz rektorów uczelni z miast zrzeszonych w WTA, spotkania typowo biznesowe. Gliwice ubiegają się też o zorganizowanie międzynarodowej konferencji pod auspicjami UNESCO, a dotyczącej wsparcia dla ośrodków naukowo-badawczych i gospodarczych z Krajów Trzeciego Świata.
Macie duży potencjał i spełniacie warunki umożliwiające przyspieszony rozwój. Działa tu Politechnika Śląska, dysponująca dobrze wyszkoloną kadrą i kształcąca tysiące studentów. Jest tu skupione duże środowisko gospodarczo-biznesowe, potrafiące wdrażać nowe technologie, o czym mogliśmy się osobiście przekonać. Do tego władze lokalne intensywnie wspierają innowacyjność – podkreślał prof. Dog-Seong Oh z Korei Południowej, sekretarz generalny WTA.
Więcej informacji na ten temat można znaleźć w tygodniku „Miejski Serwis Informacyjny – Gliwice” nr 36/2011 z 8 września 2011 r. (dostępny w wersji elektronicznej na stronie internetowej www.gliwice.eu w dziale „Dla mieszkańców”. (al)

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking