Biało-Czerwone w Gliwicach. Tego nie można przegapić!

Добавлено: 17.05.2022 / Раздел:
plakat zapowiadający mecz polskich siatkarek w Arenie Gliwice

24 maja Gliwice będą miastem, gdzie po raz pierwszy w tym sezonie zaprezentuje się kobieca reprezentacja Polski w siatkówce pod wodzą nowego szkoleniowca Stefano Lavariniego. Miejscem zmagań będzie Arena Gliwice. Początek meczu – godz. 18.30.

Biało-Czerwone na inaugurację tegorocznej rywalizacji zagrają dwa mecze z reprezentacją Niemiec, prowadzoną przez Vitala Heynena, co przyda dodatkowego smaczku tym dwóm spotkaniom. W historii polskiej siatkówki było już podobne wydarzenie: w opolskiej Stegu Arenie oglądaliśmy debiut właśnie Vitala Heynena, a naprzeciwko męskiej reprezentacji Polski stanęła wówczas Kanada, prowadzona przez jednego z jego poprzedników – Stephane'a Antigę. Belg ze swoimi podopiecznymi zawędrował na najwyższy stopień podium mistrzostw świata. Oby Stafano Lavarini ze swoją ekipą poszedł w ślady polskich siatkarzy!

 Punktem startowym naszej przygody z reprezentacją Polski będą rozgrywki Ligi Narodów – powiedział Stefano Lavarini w wywiadzie dla pzps.pl. – Mamy do zrealizowania kilka celów. Po pierwsze, musimy zrozumieć i ustalić nasz sposób gry. Po drugie, trzeba poprawić pozycję Polski w rankingu FIVB, co jest ważne w kontekście rywalizacji o awans do igrzysk olimpijskich oraz po trzecie, dać młodym zawodniczkom szansę na zdobycie doświadczenia na arenie międzynarodowej.

W gronie powołanych do kadry znalazły się m.in. Karolina Drużkowska, Martyna Czyrniańska, Julita Piasecka, Justyna Łysiak czy Aleksandra Szczygłowska. Młode zawodniczki zaprezentowały już swoje możliwości w rozgrywkach TAURON Ligi, która jak podkreślił polski szkoleniowiec „była dla niego bogatym źródłem informacji o najlepszym polskich siatkarkach”.

Oczywiście w kadrze trenera Lavariniego są zawodniczki, które stanowiły o sile swoich polskich i zagranicznych klubów. Jest Joanna Wołosz, uważana przez wielu za najlepszą aktualnie rozgrywającą na świecie oraz Malwina Smarzek i Magdalena Stysiak w ataku.

Mecz w Gliwicach będzie znakomitą okazją do zobaczenia na żywo najlepszych polskich zawodniczek i niesamowitego widowiska sportowego. Nasi kibice nie raz udowodnili, że potrafią stworzyć w hali wspaniałą atmosferę, a gliwicki obiekt jest naprawdę przyjazny siatkówce.

W Arenie Gliwice w październiku 2019 roku zagrano o Superpuchar Polski siatkarzy – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pokonała wówczas Projekt Warszawa 3:1 (25:17, 34:32, 19:25, 25:23). 12 stycznia tego roku kędzierzynianie przegrali w fazie grupowej Ligi Mistrzów z Cucine Lube Civitanova 2:3 (17:25, 25:16, 18:25, 25:22, 12:15).

Bilety są dostępne na ebilet.pl.

(ARENA GLIWICE)

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych  Benchmarking