Artystyczne Spotkania w Kolorowych Skarpetkach

Добавлено: 20.05.2022 / Раздел:
baner

W marcu, z okazji obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa w Gliwicach odbył się I Gliwicki Bieg Kolorowych Skarpetek połączony z Rodzinnym Piknikiem Sportowym organizowanym przez Fundację Tośka i Przyjaciele. Pokłosiem pikniku, który okazał się bardzo twórczy i artystyczny, będzie wystawa stworzonych wówczas dzieł. W sobotę, 21 maja w Stacji Artystycznej Rynek odbędzie się licytacja obrazów połączona z licznymi atrakcji dla dzieci i dorosłych. Wydarzenie odbędzie się pod patronatem prezydenta Gliwic Adama Neumanna.

Podczas pikniku rodzinnego towarzyszącego I Gliwickiemu Biegowi Kolorowych Skarpetek powstało 15 wyjątkowych prac stworzonych przez dzieci i młodzież. Wszystkie przedstawiają kolorowe skarpetki, są barwne, wesołe, oryginalne, a przede wszystkim są wyrazem akceptacji i szacunku wobec osób z zespołem Downa. Wszystkie prace można nabyć – całkowity dochód ze sprzedaży obrazów oraz ze zbiórki prowadzonej podczas wydarzenia zostanie przeznaczony na półkolonie dla dzieci z niepełnosprawnościami. 21 maja w Stacji Artystycznej Rynek odbędzie się wernisaż i licytacja obrazów.

Program wydarzeń 21 maja:
•    godz.10.00-12.00
Poranek dla dzieci: nietypowe spotkanie malarskie, czyli Tośka i przyjaciele malują oraz bezpłatne warsztaty malarskie dla dzieci w wieku 5-116 lat i tajemnicze techniki oraz nietypowe przedmioty, dzięki którym powstaną oryginalne prace. Warsztaty poprowadzi Dominika z Mix Media. Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy: zapisysar@gmail.com lub 504-676-972.

•    godz. 12.30-14.00
„Kolorowe skarpetki NIE do pary” – wernisaż i aukcja sztuki. Jednodniowa wystawa prac powstałych podczas Światowego Dnia Zespołu Downa. . W tym roku, 21 marca,  z inicjatywy Fundacji Tośka i Przyjaciele odbył się I Gliwicki Bieg Kolorowych Skarpetek. W trakcie wydarzenia powstało 15 niezwykle barwnych i niepowtarzalnych prac, które znalazły się na wystawie. Teraz będą one przedmiotem licytacji na rzecz Fundacji.  Wstęp wolny.

•    godz. 15.00-16.00
Sztuka performatywna – spektakl „Randka w Balatonie”
Gdzie jest tytułowy Balaton i co ciekawego się tam wydarzyło, będzie można się dowiedzieć oglądając spektakl, który gwarantuje dobrą zabawę. . Na scenie Stacji Artystycznej Rynek wystąpią słuchacze Studia Aktorskiego Teatru Wit-Wit. Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona, o udziale decyduje kolejność przyjścia. Dodatkowo, podczas wydarzenia będą e animacje dla dzieci oraz słodki poczęstunek. Udział w wydarzeniu jest darmowy. (mf)

 

plakat

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych  Benchmarking