Kulturalny rozkład jazdy: 6–8 maja

Добавлено: 06.05.2022 / Раздел:
kolaż zdjęć z wydarzeń kulturalnych z napisem Kulturalny rozkład jazdy

Przed nami majowy weekend pełen kultury. W Cechowni zabrzmi blues, a kino Amok będzie transmitować operę z Nowego Jorku.

piątek 6 maja

  • O godz. 19.00 w Teatrze Miejskim rozpocznie się Wieczór Teatromana ze spektaklem „Spin Doktor” w reżyserii Grzegorza Krawczyka. Po przedstawieniu będzie okazja do rozmowy z reżyserem i aktorami.
  • O godz. 19.00 na Scenie Bojków (ul. Parkowa 5) rozpocznie się Wieczór Małych Form Choreograficznych z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca. Oprócz Gliwickiego Teatru Tańca swoje etiudy zaprezentują zaprzyjaźnieni młodzi artyści z Zabrza, Bytomia i Siemianowic Śląskich.

sobota 7 maja

  • O godz. 18.55 w kinie Amok rozpocznie się transmisja „Turandot” Giacoma Pucciniego w reżyserii Franca Zeffirellego z Metropolitan Opera.
  • O godz. 20.00 w Cechowni (Nowe Gliwice, ul. Bojkowska) rozpocznie się koncert zespołu KSW. To będzie korzenny blues rodem z delty Mississippi.

niedziela 8 maja

  • O godz. 18.00 w galerii na6 rozpocznie się spotkanie z autorem wystawy fotograficznej „Ecce homo” – Arturem Brockim.
  • O godz. 19.00 w siedzibie Fundacji PaskudoFonia (ul. Bednarska 8) wystąpi Grzegorz Grunwald – poeta, kompozytor, śpiewający gitarzysta prezentujący głównie piosenkę autorską.

Wszystkie wydarzenia kulturalne są publikowane na stronie Kultura.gliwice.eu. Jesteś organizatorem? Dodaj swoje wydarzenie na naszą stronę poprzez formularz.

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych  Benchmarking