Aktualności | Udany rok MIG Piasta Gliwice

Udany rok MIG Piasta Gliwice

Udany rok MIG Piasta Gliwice

Опубликовано: 07.12.2021 / Раздел: Miasto 

Drużyna MIG Piast Gliwice została Mistrzem Polski w Futsalu. Gliwiczanie pokonali w rzutach karnych Pomorze Gdańsk 2:0. Tym sukcesem potwierdzili swoją dobrą kondycję. To był dobry rok dla gliwickich futsalistów.

W tym roku gliwiczanie zdobyli brązowe medale Mistrzostw Polski w Futsalu Kobiet, brązowe medale Mistrzostw Polski w piłce nożnej 7-osobowej kobiet, Puchar Polski w Futsalu Seniorów, awans do Mistrzostw Polski w Futsalu Seniorów, a teraz Mistrzostwo Polski.
Podczas ostatnich zmagań, podopieczni Szymona Wesołowskiego już w półfinale wyeliminowali ubiegłorocznych Mistrzów (ŚWIT Wrocław). W tegorocznym finale MIG Piast w regulaminowym czasie meczu zremisował 0:0 z Pomorzem Gdańsk i dopiero rzuty karne rozstrzygnęły, kto sięgnie po Mistrzostwo. Lepszymi egzekutorami okazali się futsaliści z Gliwic wygrywając 2:0. Arkadiusz Kozyra z siedmioma trafieniami został najlepszym strzelcem, a Paweł Piórecki  (na zdjęciu) i Robert Chmara znaleźli się w najlepszej „piątce” Mistrzostw Polski. Gratulujemy! (mf)