Kulturalny rozkład jazdy: 19–21 listopada

Добавлено: 19.11.2021 / Раздел:
banner

Występ Jordiego Savalla na finał festiwalu All’improvviso, spotkanie autorskie ze Zbigniewem Rokitą i koncert zespołu Negev w Cechowni – to kilka naszych propozycji na kulturalny weekend w Gliwicach. Co jeszcze robić w mieście od piątku 19 listopada do niedzieli 21 listopada? Sprawdźcie!

piątek 19 listopada

 • Od 19 listopada do 2021 roku do 23 stycznia 2022 roku w Czytelni Sztuki (Willa Caro, ul. Dolnych Wałów 8a) można obejrzeć wystawę „Kazimiera Dyakowska. Naga Portret i akt 1959–1966”. Kuratorką ekspozycji jest Ewelina Lasota.
 • Od godz. 17.00 do 17.45 grupa początkująca, a od godz. 18.00 do 18.45 grupa zaawansowana będą grały w szachy. Dzieci tym razem poćwiczą swoje umiejętności w Filii nr 20 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gliwicach (ul. Bernardyńska 2).
 • O godz. 18.00 w Teatrze Miejskim w Gliwicach (ul. Nowy Świat 55–57) rozpocznie się finałowy koncert tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Dawnej Improwizowanej All’improvviso. Wystąpi Jordi Savall z zespołem Hespèrion XXI.
 • Na godz. 18.00 zapraszamy na Scenę Forum (Centrum Handlowe Forum, ul. Lipowa 1). W ramach Śląskiego Tygodnia odbędzie się spotkanie autorskie ze Zbigniewem Rokitą, zdobywcą Literackiej Nagrody „Nike” za książkę „Kajś. Opowieść o Górnym Śląsku”.
 • O godz. 20.00 w klubie Spirala (Centrum Kultury Studenckiej „Mrowisko”, ul. Pszczyńska 85) wystąpi RAU.

sobota 20 listopada

 • O godz. 11.00 w Willi Caro rozpoczną się warsztaty plastyczno-ruchowe dla dzieci od 6 do 12 lat, a o godz. 16.00 młodzież i dorośli wezmą udział w warsztatach tańca intuicyjnego. Zajęcia towarzyszą wystawie „Najwyższej próby! Rzeźbiarze górnośląscy pierwszej połowy XX ww.”
 • 19. Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie przyjeżdża do Gliwic. Projekcje rozpoczną się o godz. 16.00 w Stacji Artystycznej Rynek (Rynek 4–5).
 • Akademicki Zespół Muzyczny Politechniki Śląskiej obchodzi 25 rocznicę działalności. W kościele pw. św. Bartłomieja w Gliwicach o godz. 19.00 rozpocznie się koncert, w programie którego jest „Petite messe solennelle” Gioacchina Rossiniego.

niedziela 21 listopada

 • O godz. 15.00 w SAR-ze rozpoczną się seanse w ramach drugiej odsłony 19. Objazdowego Festiwalu Filmowego WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie. W harmonogramie projekcji są między innymi filmy z Białorusi i Wenezueli.
 • „Wicher: ostatni rozdział” w reżyserii L. Schmidbauer to propozycja na Kinowy podwieczorek dla rodziny. Seans rozpocznie się o godz. 16.00 w kinie Amok (ul. Dolnych Wałów 3).
 • W Willi Caro o godz. 16.00 rozpocznie się koncert z cyklu „Podwieczorki muzyczne w Willi Caro”. „W jesiennym nastroju” wystąpi kwartet smyczkowy Les Femmes.
 • W Centrum Kultury Studenckiej „Mrowisko” (ul. Pszczyńska 85) o godz. 18.00 rozpocznie się spektakl „Tango” Sławomira Mrożka w wykonaniu Akademickiego Teatru Remont. Reżyseruje Tadeusz Hankiewicz.
 • O godz. 18.15 w Amoku rozpocznie się projekcja z cyklu „Sztuka na ekranie”. Widzowie zobaczą film „Modigliani. Portret odarty z legendy” w reżyserii V. Parisi.

Wszystkie wydarzenie kulturalne w Gliwicach są publikowane w kalendarzu na stronie Kultura.gliwice.eu. Jesteś organizatorem i chcesz zaprosić mieszkańców na koncert, spektakl, wystawę na terenie miasta? Dodaj swoje wydarzenie poprzez formularz!

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych  Benchmarking