Rodziny przeciw przemocy

Добавлено: 22.10.2021 / Раздел:
baner

Już w najbliższą sobotę, 23 października, wystartuje pierwsza sztafeta „Rodziny przeciw przemocy”. Wydarzenie to jest częścią kampanii społecznej „Razem Przeciw Przemocy”  prowadzonej przez Ośrodek Pomocy Społecznej, objętej honorowym patronatem Prezydenta Miasta Gliwice Adama Neumanna.  W ramach kampanii przewidziano także działania informacyjno-edukacyjne.

Sztafeta rozpocznie się o godz. 9.00, 23 października, w lesie Komunalnym, wjazd od ul. Leśnej. Biuro zawodów będzie zlokalizowane na polanie obok stadionu Piasta.
Osoby biorące udział w wydarzeniu będą miały okazję przypiąć do koszulek białą wstążkę nawiązującej do idei ogólnoświatowego ruchu Kampanii Białej Wstążki.
Wydarzenie odbywa się w ramach cyklicznej gliwickiej imprezy sportowej- „Gliwickiej Parkowej Prowokacji Biegowej”, dzięki uprzejmości organizatora – Amatorskiego Klubu Miłośników Biegania „Pędziwiatr” Gliwice działającego przy Stowarzyszeniu Rozwoju Czechowic w Gliwicach.
Zapraszamy również do udziału w spotkaniach grupy informacyjno-edukacyjnej dla osób doświadczających przemocy, podczas których będzie można uzyskać informacje na temat zjawiska przemocy. Grupa zapewnia również wsparcie, pomoc w odbudowaniu utraconej stabilizacji i bezpieczeństwa, przeciwdziała poczuciu osamotnienia i odizolowania. Pierwsze spotkanie odbędzie się 4 listopada, kolejne w każdy czwartek w godz. od 10.00 do 11.30 w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej w Gliwicach przy ul. Fiołkowej 26 – mówi Marzena Połomska, zastępca dyrektora Ośrodka Pomocy Społecznej w Gliwicach.
Aby wziąć udział w spotkaniach należy skontaktować się Karoliną Ploską, specjalistką pracy z rodziną  (tel. 32 234-22-70 lub 32/300-01-11).
Dodatkowych informacji udziela koordynatorka kampanii, Jadwiga Konopka-Chełmińska (tel. 32/300-01-11). (mf)

 

plakat
plakat2
plakat
plakat2

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking