Studenci UTW powitali kolejny rok akademicki

Добавлено: 12.10.2021 / Раздел:
Inauguracja roku akademickiego UTW. Studenci UTW i goście w kinie Amok Inauguracja roku akademickiego UTW. Fot. M.Buksa/UM Gliwice

Studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku uroczyście rozpoczęli kolejny rok akademicki. W gliwickim Kinie Amok odbyła się inauguracja z udziałem władz UTW, studentów, przedstawicieli innych uczelni, senatorów i radnych oraz Prezydenta Gliwic Adama Neumann, który złożył studentom życzenia na nowy rok akademicki i wyrazy uznania za zaangażowanie w propagowanie wartościowej idei kształcenia przez całe życie.

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Gliwicach działa od 2003 r. i w tym roku świętuje pełnoletniość. Przez 18 lat w wykładach, spotkaniach, licznych kursach, zajęciach i warsztatach oraz wyjazdach krajowych i zagranicznych udział wzięło kilka tysięcy studentów-seniorów, z których znaczna część odnosiła również imponujące sukcesy sportowe podczas licznych olimpiad (z ostatniej Międzynarodowej Olimpiady Seniorów przywieźli dla Gliwic 29 medali po raz piętnasty zdobywając pierwsze miejsce i Złoty Puchar!).
W poniedziałek, 11 października, w Kinie Amok-Scena Bajka zainaugurowano kolejny rok akademicki UTW.
Jestem przekonany, że działania UTW skutecznie aktywizują seniorów i pomagają rozwiązywać codzienne problemy. Niezmiernie cieszy, że dojrzałe pokolenie naszych mieszkańców ma możliwość rozwijania relacji społecznych, poznawania i pogłębiania swoich zainteresowań. Na progu nowego roku akademickiego życzę wszystkim słuchaczom radości z odkrywania kolejnych tajemnic nauki i wielu ciekawych doświadczeń. Niech nadchodzące miesiące motywują państwa do ciągłego doskonalenia i poszukiwania wszechstronnych możliwości rozwoju – mówił podczas inauguracji roku akademickiego 2021/2022 prezydent Gliwic Adam Neumann.
Podczas inauguracji w kinie Amok, o sytuacji studentów w minionym roku akademickim opowiedziała prezes zarządu UTW Krystyna Jurczewska-Płońska. Ponadto studenci-seniorzy odśpiewali Gaudeamus i wysłuchali pierwszego w tym roku akademickim wykładu „Psychologia biegu życia przed i po Covidzie” dra Leszka Woszczka. Spotkanie zakończył występ artystyczny tenora Kamila Roch-Kowalczuka i Justyny Wojtaszewskiej.
Przypominamy, że w ubiegłym roku, w ramach gliwickiej strategii senioralnej realizowanej w Programie Polityki Senioralnej Miasta Gliwice powołano Pełnomocnik Prezydenta ds. Seniorów - Beatę Jeżyk z Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Gliwicach, której praca ma się przyczynić do jeszcze lepszej współpracy władz miasta z gliwickimi seniorami.
Program Polityki Senioralnej Miasta Gliwice na lata 2021-2025 jest odpowiedzią na aktualną sytuację demograficzną i prognozy dotyczące starzenia się społeczeństwa. To strategia, której kierunki korespondują z polityką senioralną na szczeblu wojewódzkim i krajowym.
Więcej informacji na temat działalności UTW w Gliwicach można znaleźć na stronie internetowej www.utwgliwice.wordpress.com. (mf)

 

sportowcy UTW na scenie kina Amok
Sportowcy UTW w Gliwicach. Z ostatniej Międzynarodowej Olimpiady Seniorów przywieźli dla Gliwic 29 medali po raz piętnasty zdobywając pierwsze miejsce i Złoty Puchar. Fot. M.Buksa/UM Gliwice
Inauguracja roku. Goście w kinie Amok
Fot. M.Buksa/UM Gliwice
Prezydent Gliwic Adam Neumann
Fot. M.Buksa/UM Gliwice
sportowcy UTW na scenie kina Amok
Inauguracja roku. Goście w kinie Amok
Prezydent Gliwic Adam Neumann

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking