Rusza kampania „Razem przeciw przemocy”

Добавлено: 08.10.2021 / Раздел:
baner

Dziś odbyła się inauguracja kampanii „Razem Przeciw Przemocy”. Relację z konferencji można zobaczyć na kanale YouTube „OPS Gliwice”.

Przemoc to fizyczne i psychiczne zadawanie bólu i cierpienia, dominacja i kontrola, naruszanie praw i dóbr osobistych. Jest powszechna, pojawia się zawsze tam, gdzie istnieją nierówne relacje. Każdy z nas może znaleźć się w roli osoby doznającej przemocy czy świadka jej stosowania.
Aby zminimalizować zjawisko przemocy i pomóc osobom, które jej doznają Ośrodek Pomocy Społecznej w Gliwicach zachęca do udziału w kampanii „Razem przeciw przemocy”.
W ramach akcji zaplanowano szereg działań, m.in. konferencję inaugurującą, szkolenia, warsztaty profilaktyczne, konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży, eventy profilaktyczno-edukacyjne organizowane w przestrzeni miejskiej. Kampania potrwa do grudnia. Udział w wydarzeniach organizowanych przez OPS będzie bezpłatny. Informacje o kampanii, publikacje i inne materiały dotyczące przeciwdziałania przemocy, dostępne będą na stronie www.opsgliwice.pl w zakładce „Formy pomocy”- „Razem przeciw przemocy” oraz na profilu Ośrodka Pomocy Społecznej w Gliwicach na portalu Facebook.

OPS przygotował również szereg innych wydarzeń, które mają na celu pomoc ofiarom przemocy.
Wsparcie można uzyskać m.in. podczas spotkań, które będą odbywać się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gliwicach, gdzie zorganizowano specjalny, dedykowany kampanii punkt konsultacyjny.
Każda osoba będzie miała zapewnioną poufność i anonimowość rozmów, swobodę wypowiedzi oraz profesjonalne wsparcie.
Planowane spotkania:
•    Bibliotece Centralnej w Gliwicach przy ul. Kościuszki 17, w każdą środę 6, 13, 20 i 27 października w godz. od 11.00 do 13.00;
•    Filii nr 5 Biblioteki Miejskiej w Gliwicach przy ul. Perkoza 12, w każdą środę 3, 10, 17 i 24 listopada w godz. od 11.00 do 13.00;
•    Filii nr 21 Biblioteki Miejskiej w Gliwicach przy ul. Syriusza 30, w środę 1  i 8 grudnia w godz. od 11.00 do 13.00

W razie potrzeby możliwy jest również kontakt telefoniczny pod nr tel. 32/231-00-98, w godzinach pracy Ośrodka Pomocy Społecznej w Gliwicach. O kolejnych wydarzeniach w ramach kampanii „Razem przeciw przemocy” będziemy informować na stronie internetowej Miasta Gliwice www.gliwice.eu.
Przypominamy, że w Gliwicach przy ul. Fiołkowej 26 działa Zespół ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie, kryzysom, trudnościom opiekuńczo-wychowawczym, który udziela wsparcia osobom potrzebującym (tel. 32/ 300-01-11). Nad kampanią organizowaną przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Gliwicach honorowy patronat objął Prezydent Miasta Gliwice Adam Neumann.
Link do relacji konferencji inaugurującej kampanię „Razem przeciw przemocy”: https://www.youtube.com/watch?v=PbKb_5GeDpA (mf)

 

 

 

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking