Śląsk – tysiąc lat burzliwej historii

Добавлено: 07.10.2021 / Раздел:
slider

Rusza nowy projekt edukacyjny Muzeum w Gliwicach dla szkół, przedszkoli oraz osób indywidualnych. Instytucja zaprasza wszystkich zainteresowanych, szczególnie dzieci i młodzież, do historycznej podróży przez burzliwe dzieje naszego wyjątkowego regionu – Śląska.

W ramach nowego projektu edukacyjnego pt. „Śląsk – tysiąc lat burzliwej historii” przygotowanego przez Muzeum w Gliwicach, w czasie 9 spotkań, od października do czerwca przyszłego roku, wiedza z historii Śląska zostania usystematyzowana, uczestnicy zajęć zapoznają się z najważniejszymi postaciami, zjawiskami kulturowymi i problemami charakterystycznymi dla kolejnych okresów historycznych. Uczestnicy podczas każdych zajęć otrzymają specjalnie opracowane karty pracy, których integralną częścią będą mapy, słowniczki, zestawienia ważnych w historii Śląska dat, fragmenty tekstów źródłowych i tropy bibliograficzne.  Na najmłodszych czekają kolorowanki tematyczne.

Zajęcia skierowane są zarówno do grup szkolnych i przedszkolnych, jak i do osób indywidualnych – rodziców z dziećmi, a także młodzieży i dorosłych. Projekt przygotowuje Dział Edukacji i Promocji Muzeum w Gliwicach, a pracują nad nim historyczki – Anna Pikulska-Stępień i Rita Śliwa, oraz filozofka – Ewa Chudyba. Na pierwsze zajęcia dla grup szkolnych i przedszkolnych zapraszaja w tygodniu pomiędzy 12 a 15 października, natomiast osoby indywidualne – rodziców z dziećmi, młodzież i dorosłych – w sobotę, 23 października.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Muzeum w Gliwicach.

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking