Igrzyska Euro Trigames 2021: trzymamy kciuki!

Добавлено: 05.10.2021 / Раздел:
pływacy z trisomią na basenie Olimpijczyk fot. sekcja pływacka SONI

Dziś we włoskiej Ferrarze oficjalne rozpoczęcie europejskich igrzysk SUDS Open Euro Trigames 2021 dedykowanych zawodnikom z Trisomią 21 (zespołem Downa). W gronie 29 reprezentantów Polski – judoków, lekkoatletów, pływaków i tenisisty stołowego – znajdują się członkowie gliwickiej sekcji pływackiej Fundacji Sportu Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie (SONI), którzy na co dzień trenują pod okiem Bartłomieja Kuziary w krytej pływalni Olimpijczyk.

W trwających do 11 października igrzyskach biorą udział reprezentanci 15 krajów, którzy rywalizować będą w ośmiu dyscyplinach: lekkoatletyka, futsal, judo, pływanie, pływanie synchroniczne, koszykówka 4x4, tenis i tenis stołowy.

W Ferrarze zmierzymy się z dużą liczbą świetnie pływających rywali, nie tylko z Europy – mówi trener Bartłomiej Kuziara. – Startują  zawodnicy z Francji, Włoch, Wielkiej Brytanii i USA, gdzie tradycja szkolenia pływaków z Trisomią 21 jest znacznie dłuższa i bogatsza. Rywalizujemy tam przede wszystkim po to, by sprawdzić, gdzie jest nasze miejsce w szeregu najlepszych zawodników – podkreśla trener.

Igrzyska w Ferrarze będą dopiero drugim występem naszych pływaków w rywalizacji międzynarodowej Sports Union for Athletes with Down Syndrome (SU-DS). Jak zastrzega trener Kuziara, medale mogą być jeszcze poza zasięgiem Polaków, niemniej z całą pewnością dadzą oni z siebie wszystko.

Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki! Miasto Gliwice jest jednym z partnerów Fundacji SONI w projekcie „Zawodnicy z Trisomią 21 na Igrzyskach Europy".

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking