Najcenniejsze skarby ziemi

Добавлено: 08.10.2021 / Раздел:
ludzie odwiedzający giełdę minerałów Fot. materiały organizatora

Przed nami XXVI Gliwicka Giełda Minerałów, Biżuterii i Skamieniałości pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Gliwice Adama Neumanna. Wydarzenie przyciąga koneserów pięknych kamieni i skamieniałości nie tylko z terenu Gliwic, ale całego regionu.

Są piękne, nieoczywiste, proces ich powstawania jest skomplikowany i czasochłonny, mienią się setkami barw i odcieni, przyciągają wzrok i podsycają pragnienie posiadania – drogocenne kamienie i minerały oprawione w pierścionki, kolczyki, bransolety i sznury korali będzie można podziwiać i kupić podczas najbliższej Gliwickiej Giełdy Minerałów i Skamieniałości, która odbędzie się w weekend 9 – 10 października w hali sportowej przy ul. Górnych Wałów 29, w godz. od 10.00 do 18.00. Będzie to okazja, by kupić elegancki i wartościowy drobiazg i zdobyć wiedzę na temat minerałów i szlachetnych darów natury wydobytych z wnętrza ziemi.
Giełda przyciąga zarówno znawców i miłośników minerałów, jak i entuzjastów ceniących urok wyjątkowej biżuterii. To okazja, by spotkać kolekcjonerów, rzemieślników, artystów i jubilerów z kraju i zagranicy, z którymi można porozmawiać i zgłębić wiedzę na temat ich kolekcji, a także zobaczyć okazałe, jedyne w swoim rodzaju minerały i kamienie szlachetne. Wystawcy zaprezentują też skamieniałości, meteoryty, bursztyny, kości dinozaurów oraz kamienie szlachetne, rękodzieło artystyczne, oryginalne wyroby jubilerskie i unikatowe ozdoby – mówią organizatorzy wydarzenia.
Bilety na giełdę kosztują 5 i 10 zł. Dzieci do 5. roku życia wchodzą bezpłatnie. Uczestnicy wydarzenia zobowiązani są do przestrzegania zasad reżimu sanitarnego. Giełda została objęta honorowym patronatem Prezydenta Miasta Gliwice.
Więcej informacji na temat giełdy można znaleźć na stronie www.geoexpo.eu. (mf)

 

eksponat na giełdzie minerałów
Fot. materiały organizatora

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking