Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach poleca

Добавлено: 01.10.2021 / Раздел:
banner

Noc Bibliotek 2021 – Czytanie Wzmacnia i spotkanie autorskie z Marzeną Filipczak – to najnowsze kulturalne propozycje gliwickich bibliotekarzy. Daty 9 i 14 października zaznaczcie w swoich kalendarzach!

Książki oddziałują na człowieka w niesamowity i mądry sposób. Otwierają nas na nowe doświadczenia i rozszerzają horyzonty, kształtując nas samych. Poszerzają wiedzę i zasób słów, rozwijają wyobraźnię, poprawiają zdolność koncentracji, pamięć i ortografię. Dostarczają wielu różnorodnych przeżyć, pomagają zrozumieć wiele spraw, dają pocieszenie i poradę. Oczarowują nas swoimi historiami, przygodami i losami bohaterów, o których opowiadają. Inspirują, rozwijają i wzmacniają.

„Czytanie wzmacnia” to hasło tegorocznej, VII edycji Nocy Bibliotek. Z tej okazji Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach oraz Centrum Handlowe Forum w Gliwicach zapraszają w sobotę 9 października CH Forum (ul. Lipowa 1) na bezpłatne zaczytane warsztaty dla całych rodzin.

Zaczytany kącik mocy, czarodziejskie plastry drewna i worki na książki, magiczne zakładki i breloczki oraz bransoletki mocy – to wszystko czekać będzie na Was na Scenie Forum w godz. 14.00–19.00.

Noc Bibliotek to wielkie święto bibliotek i czytania oraz ogólnopolska akcja, która w niekonwencjonalny sposób zachęca do korzystania z zasobów bibliotek – lokalnych centrów żywej kultury i edukacji, miejsc otwartych i dostępnych z ofertą dla osób w każdym wieku.

Literacka jesień z Miejską Biblioteką Publiczną w Gliwicach trwa w najlepsze – przed nami kolejny miesiąc wspaniałych podróżniczych spotkań i wydarzeń w ramach projektu „Haczyk – gliwickie spotkania literackie”.

14 października o godz. 18.00 w Bibliotece Centralnej przy ul. Kościuszki 17 odbędzie się spotkanie z Marzeną Filipczak – podróżniczką, dziennikarką, autorką książek o samodzielnym podróżowaniu, która opowie m.in. o bliskiej egzotyce na nowe czasy.

Marzena Filipczak - samotnie przemierzyła m.in. subkontynent indyjski, Azję Południowo-Wschodnią, Azję Środkową (w tym zamknięty na świat Turkmenistan i miasta na dawnym Jedwabnym Szlaku), Bliski Wschód (Iran, Kurdystan w granicach Turcji i Iraku, Jordanię i inne), Kaukaz, wielokrotnie Skandynawię i Bałkany, wędrowała przez Himalaje i Islandię, biwakowała w namiocie w afrykańskich parkach narodowych. Zawsze podróżuje w pojedynkę, bo uważa, że w ten sposób wszystko odczuwa się „bardziej” – i miejscowi ludzie są wobec niej śmielsi, i ona ma częściej potrzebę do nich podejść.

Daj się porwać w podróż literackim szlakiem z Miejską Biblioteką Publiczną w Gliwicach! Liczba miejsc ograniczona. W związku z uczestnictwem w wydarzeniu w czasie obowiązywania stanu epidemii wymagane będzie złożenie pisemnego oświadczenia. Spotkanie odbędzie się w ramach projektu „Haczyk – gliwickie spotkania literackie”, dofinansowanego ze środków MKDNiS pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. (materiały organizatora)

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych  Benchmarking