Masz pomysł na szkołę XXI wieku? Weź udział w gliwickiej edycji edCAMP!

Добавлено: 29.09.2021 / Раздел:
baner edCAMP

Akcelerator eduLAB, który na co dzień zapewnia startupom wsparcie merytoryczne, finansowe i technologiczne w rozwoju innowacyjnych pomysłów, nie zwalnia tempa – po warszawskim wydarzeniu edCAMP czas na Gliwice! Od 2 do 9 października szykuje się V edycja wykładów i warsztatów poświęconych nowoczesnym rozwiązaniom edukacyjnym, z finałem stacjonarnym w naszym mieście.

To wydarzenie, podczas którego startupy będą rozwijały swoje pomysły na innowacyjne rozwiązania dla sektora edukacji. W edukacji jest bowiem jeszcze wiele do zrobienia – nadal jej system pozostaje jednym z nielicznych obszarów niezmiennym od setek lat. Pandemia pokazała, jak wiele wyzwań jest przed nami, ale także udowodniła, że cyfryzacja edukacji jest konieczna, aby szkoła XXI wieku stała się innowacyjnym i ciekawym miejscem rozwoju.

Podczas edCAMP startupy i osoby mające pomysły na rozwiązania edTech sprawdzą potencjał biznesowy i będą miały możliwość dopracować swoje projekty pod okiem doświadczonych ekspertów i inwestorów. Zainteresowani? Wystarczy zgłosić się poprzez stronę startupacademy.pl/edcamp/ .Trzy najlepsze projekty zostaną zaproszone do pre-akceleracji eduLAB i otrzymają szansę na finansowanie na rozwój projektu nawet do 1 mln zł oraz wsparcie merytoryczne w tworzeniu i komercjalizacji rozwiązania.

8 dni wykładów i warsztatów

Uczestników wydarzenia czeka 8 dni pełnych wykładów, warsztatów i sesji mentoringowych. Finał odbędzie się w gliwickiej siedzibie jednej z większych spółek technologicznych w Polsce – EUVIC (ul. Przewozowa 32). W tej edycji akcelerator eduLAB, oprócz grywalizacji i pomocy dydaktycznych, rozszerzył obszar tematyczny spotkań o dual use/inne, tym samym dając szansę startupom, które chciałyby skalować swój biznes w obszarze edukacji.

Pierwsze dwa dni – 2-3 października – wypełnione będą wykładami merytorycznymi i inspiracyjnymi oraz warsztatami modułowymi, podczas których zespoły będą pracować nad projektami z mentorami z takich obszarów, jak marketing, biznes, technologie i finanse. Następnie wybrane zespoły dostaną możliwość umówienia się na mentoringi indywidulne, aby jak najlepiej dopracować swoje projekty. edCAMP zakończy się finałem w gliwickim EUVICU, gdzie zespoły zaprezentują swoje pomysły biznesowe przed jury i powalczą o możliwość pre-akceleracji eduLAB.

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych  Benchmarking