VII PKO Półmaraton Gliwicki już za 3 tygodnie!

Добавлено: 27.09.2021 / Раздел:
biegacze przed Areną Gliwice fot. mat. pras. organizatora

Biegamy w Gliwicach! 17 października odbędzie się wspierany przez Miasto Gliwice VII Półmaraton Gliwicki. Bieg główny rozegrany zostanie  na dystansie półmaratońskim (21,0975 km), a imprezy towarzyszące – Gliwicka Dycha i Nordic Walking – na dystansie 10 km. Szykują się także biegi dla dzieci.

Półmaraton Gliwicki to impreza, która każdego roku, od 7 lat,  przyciąga coraz więcej uczestników. Tegoroczna trasa  biegu głównego powiedzie ich na Drogową Trasę Średnicową. Zawodnicy będą mieli do pokonania dwie pętle na wyznaczonej trasie, a start i meta znajdować się będą na terenie Hali Widowiskowo-Sportowej Arena Gliwice. 

Organizatorzy gwarantują doskonałą zabawę i pamiątkowe medale dla wszystkich, którzy ukończą bieg. Najlepszym trójkom kobiet i mężczyzn w kategorii Open oraz w poszczególnych kategoriach wiekowych we wszystkich trzech biegach będą wręczane nagrody.

Gliwickie święto biegowe otworzą starty najmłodszych uczestników. Punkt odbioru pakietów biegów dla dzieci będzie dostępny w sobotę 16 października od godz. 11.30, a rywalizacje przewidziane są od godz. 13.00. Tego samego dnia, między godz. 15.00 i 20.00, będzie działał punkt odbioru pakietów dla dorosłych. Okazja do ich otrzymania nadarzy się również w niedzielę 17 października w godz. 6.30–9.00, przed wyznaczonym na godz. 10.00 startem półmaratońskim oraz rywalizacją na 10 km w nordic walking i biegu towarzyszącym. Punkt umiejscowiony będzie w Holu E w Hali Widowiskowo- Sportowej Arena Gliwice.

Organizatorem biegu jest Fundacja Bieg Rzeźnika, a patronem Miasto Gliwice. Szczegóły imprezy są dostępne na stronie www.polmaratongliwicki.pl oraz na fanpage'u FB https://www.facebook.com/polmaratongliwicki. Wszelkie pytania można kierować na adres: biuro@polmaratongliwicki.pl

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych  Benchmarking