Sobotnia spisowa noc w Urzędzie Miejskim. Skorzystaj!

Добавлено: 24.09.2021 / Раздел:
baner spisu powszechnego

Przyłączając się do akcji organizowanej przez Główny Urząd Statystyczny, Gminne Biuro Spisowe zaprasza mieszkańców Gliwic, którzy jeszcze nie dopełnili obowiązku spisowego, na sobotnią „Noc Spisową”. 25 września w budynku Urzędu Miejskiego (ul.  Zwycięstwa 21) w godz. 8.00–24.00 będą czekali rachmistrzowie, którzy pomogą dokonać spisu.

Gminne Biuro Spisowe przypomina, że udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 jest obowiązkowy, a  są nim objęte wszystkie osoby mieszkające w Polsce – także obcokrajowcy.

Podstawowe informacje, które są niezbędne do spisania, to znajomość numeru PESEL – swojego i pozostałych domowników, metraż mieszkania, sposób ogrzewania mieszkania, rodzaj tytułu prawnego do zajmowanego mieszkania.

Nie masz możliwości udziału w „Spisowej Nocy”? Od poniedziałku 27 września do czwartku 30 września w budynku Urzędu Miejskiego – wejście od strony skweru Doncaster – w godzinach urzędowania uruchomione zostaną dodatkowe stanowiska rachmistrzów!

 Nie czekajmy jednak do końca i skorzystajmy z podstawowego, a zarazem najszybszego sposobu spisania się – przez tzw. samospis. Wystarczy wejść na stronę internetową spis.gov.pl i w ciągu kilkunastu minut spisać wszystkie osoby zamieszkujące w lokalu.

(Gminne Biuro Spisowe)

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych  Benchmarking