Cicho szaaa! Nowa wystawa i koncerty w Cechowni

Добавлено: 03.09.2021 / Раздел:
obraz aut. K. Korab

Cechownia, nowe miejsce na kulturalnej mapie Gliwic, zaprasza na wystawę malarstwa gliwickiego artysty Krzysztofa Koraba. Wernisaż połączony z koncertem AKSAK Balkan Trio rozpocznie się w piątek 3 września o godz. 18.00.

Cechownia mieści się w Nowych Gliwicach przy ul. Bojkowskiej 35a. To element zespołu zrewitalizowanych zabudowań dawnej kopalni Gliwice, zaprojektowanej w 1912 roku przez Georga i Emila Zillmannów.

Krzysztof Korab (ur. w 1994 r. w Gliwicach) ukończył z wyróżnieniem Wydział Artystyczny Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Poza malarstwem zajmuje się również rysunkiem, rzeźbą, grafiką warsztatową, instalacjami artystycznymi, fotografią oraz tkaniną artystyczną. Wystawa „Cicho szaaa!” będzie prezentowana do grudnia.

AKSAK Balkan Trio to specjalny projekt trójki muzyków zespołu Čači Vorba, koncentrujący się wokół muzyki bałkańskiej, występujący dotychczas pod szyldem Čači Vorba Trio. Popularyzatorzy wielobarwnych, etnicznych brzmień z Europy Południowo-Wschodniej wystąpią w Cechowni z kameralnym, nowym programem pełnym słonecznych dźwięków, melancholijnych nut z przedmieść Bukaresztu, zawadiackich piosenek z portowych dzielnic Salonik oraz ognistych cygańskich rytmów.

Koncert AKSAK Balkan Trio to pierwszy z cyklu koncertowego „Czas na folklor”. Projekt jest dofinansowany z budżetu Miasta Gliwice.

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking