Kulturalny rozkład jazdy na weekend

Добавлено: 30.07.2021 / Раздел:
baner

W nadchodzący weekend pożegnamy tegoroczny festiwal „Ulicznicy”, będziemy bawić się w ramach Summer Areny i – tradycyjnie już - obejrzymy filmy w Kinie Plenerowym. Zapraszamy na kulturalny weekend w Gliwicach!

  •  W sobotę 31 lipca o godz. 16.00 w parku Chopina wystąpi Pan Pedrro ze spektaklem „Cyrkolekcje Pana Pedrro”, a po zmroku – o godz. 21.30 – Teatr KTO zaprezentuje „Ślepców”. W niedzielę 1 sierpnia, na zakończenie 14. międzynarodowego festiwalu artystów ulicy „Ulicznicy” w Gliwicach zaplanowano improwizowany monodram interaktywny „Kawaler”. Pjoter rozpocznie swoje show o godz. 18.00.
  •   Muzeum w Gliwicach współorganizuje grę miejską "Na szlaku Żydów w Gliwicach". Aby wziąć udział, wystarczy przyjść w sobotę na Plac Rzeźniczy o 13.00, 14.00, 15.00 lub 16.00 (wszyscy Panowie muszą mieć nakrycie głowy).
  • Sobota i niedziela to także pełne atrakcji dni w ramach trwającej Summer Areny. Na terenie Areny Gliwice (ul. Akademicka 50) atrakcji nie zabraknie. Warto wybrać się na warsztaty w FunZone i EduZone, na koncerty Korteza (sobota, godz. 20.00) i W Sam Raz (sobota, godz. 18.30) oraz spotkanie autorskie z Anną Kańtoch (niedziela, godz. 16.00).
  • W niedzielę kino plenerowe zawita na plac Grunwaldzki. O godz. 18.00 młodzi widzowie będą mogli zobaczyć „Wikinga i magiczny miecz”, a o godz. 20.00 rozpocznie się seans dla dorosłych: „I znowu zgrzeszyliśmy, dobry Boże!”.
  • Teatr Miejski zaprasza na Letni Rynek. W sobotę Kuglarze zaprezentują występ na szczudłach, a na niedzielę zaplanowano koncert, na którym Jacek Baran wykona najpopularniejsze piosenki nieżyjących polskich artystów

Wszystkie wydarzenia kulturalne są publikowane na stronie Kultura.gliwice.eu. Jesteś organizatorem? Dodaj swoje wydarzenie na naszą stronę poprzez formularz.

 

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking