Kulturalny rozkład jazdy: 23–25 lipca

Добавлено: 23.07.2021 / Раздел:
kolaż ze zdjęć w fioletowych barwach z napisem Kulturalny rozkład jazdy

Nowa wystawa w Domu Pamięci Żydów Górnośląskich i weekend z linorytem w Willi Caro, a także: Summer Arena, Kino Plenerowe i festiwal „Ulicznicy” – zapraszamy na kolejny kulturalny weekend w Gliwicach.

  • Dobry początek weekendu, to muzyczny początek weekendu – wiadomo! W piątek 23 lipca „zagra” Rynek – o godz. 19.00 z okien Stacji Artystycznej Rynek (Rynek 4–5) zagra organista i pianista Jakub Gawrysiak.
  • W weekend warto zainteresować się ofertą warsztatów linorytniczych na terenie Willi Caro (ul. Dolnych Wałów 8a). W piątek 23 lipa i sobotę 24 lipca poprowadzi je artystka graficzka Ewelina Szostakiewicz. Informacje o zapisach są dostępne na stronie muzeum.gliwice.pl.
  • Podczas czwartego weekendu z Summer Areną na terenie Areny Gliwice w sobotę 24 lipca wystąpią Prywaciarze, a w niedzielę 25 lipca o godz. 16.00 z czytelnikami spotka się Tomasz Duszyński. Przez dwa weekendowe dni, między godz. 15.00 a 19.00, Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach zaprasza także do strefy warsztatów FunZone i EduZone. Dodatkowo warto zajrzeć na kiermasz płyt winylowych.
  • W sobotę i niedzielę w parku Chopina odbędą się kolejne spektakle w ramach 14. międzynarodowego festiwalu artystów ulicy „Ulicznicy” w Gliwicach. 24 lipca o godz. 16.00 rozpocznie się przedstawienie „Razor Sharp Bananas” w wykonaniu Barnaby, bear with me. A na godz. 18.00 w sobotę oraz 16.00 i 18.00 w niedzielę zaplanowano coś specjalnego: interaktywny spektakl „Romantic Botanic” Miraculous Theatre Company.
  • W sobotę o godz. 18.00 rozpocznie się słowiańska impreza w SAR-ze. Koncert da folkowy zespół Wejlar, a wcześniej Tarja z grupy rekonstrukcyjnej Utgard opowie trochę o starosłowiańskich obrzędach związanych ze śmiercią.
  • Muzeum w Gliwicach otwiera wystawę za wystawą. W Willi Caro i znajdującej się w niej Czytelni Sztuki warto obejrzeć „Młodą Polskę” i „Początki (Gliwice) i nie tylko”. Natomiast w Domu Pamięci Żydów Górnośląskich (ul. Poniatowskiego 14) do 30 września można obejrzeć ekspozycję „Miniatury o Żydach z Górnego Śląska. Arthur Kochmann”.
  • Na zakończenie pełnego wrażeń weekendu mamy dla was Kino Plenerowe. 25 lipca spotkamy się przy Arenie Gliwice. O godz. 18.00 rozpocznie się projekcja „Corgi, psiak królowej”, a o godz. 20.00 na plenerowym ekranie zostanie wyświetlony film „Kod Dedala”.

Wszystkie wydarzenia kulturalne są publikowane na stronie Kultura.gliwice.eu. Jesteś organizatorem? Dodaj swoje wydarzenie na naszą stronę poprzez formularz. (mm)

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking