Ta ostatnia niedziela

Добавлено: 18.08.2011 / Раздел:

Słowa popularnej piosenki Mieczysława Fogga doskonale oddają klimat towarzyszący kolejnym, ostatnim już wyprawom z cyklu „Lato z Metamorfozami”.

Tym razem rowerzystom zaproponowano wycieczkę związaną z obiektami kultu św. Jana Nepomucena. Grupę, jak zwykle, poprowadzą doświadczeni przewodnicy z Turystycznego Klubu Kolarskiego PTTK im. płk. Władysława Huzy. Start o godz. 9.00 z gliwickiego Rynku.
Amatorom miejskich wędrówek z kolei przybliżona zostanie historia rozwoju gliwickiej poczty. − W trakcie rajdu poznamy dzieje poczty od czasu ustanowienia w Gliwicach pierwszego poczmistrza w 1670 r. Od tamtego momentu zmieniło się nie tylko samo funkcjonowanie tej instytucji. Pojawiły się przecież znaczki, stemple, karty i widokówki, co zaowocowało powstaniem bardzo popularnych dziedzin kolekcjonerstwa − informuje Małgorzata Malanowicz ze stowarzyszenia „Gliwickie Metamorfozy”. Wycieczka wyruszy z Rynku około godziny 9.30.
Mapy tras można otrzymać w Centrum Handlowym FORUM, siedzibach Gliwickiego Centrum Organizacji Pozarządowych przy ul. Jagiellońskiej 21 i Zwycięstwa 1, Starostwie Powiatowym, urzędach gmin lub pobrać ze strony stowarzyszenia www.gliwiczanie.pl. (sza)
 

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking