Sztuka na ulice!

Добавлено: 17.08.2011 / Раздел:

Trwa V Międzynarodowy Festiwal Artystów Ulicy ULICZNICY.

W programie: czwartkowe i piątkowe projekcje filmowe oraz weekendowe koncerty, widowiska teatralne oraz inne atrakcje. Organizatorem wakacyjnej imprezy jest gliwicki samorząd. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej www.ulicznicy.pl.
18 sierpnia o godzinie 21.00 na skwerze przy Zamku Piastowskim zobaczymy obraz Carlosa Saury „Ja, Don Giovanni”. Dzieło z pogranicza filmu fabularnego i opery opowiada o losach Lorenzo Da Ponte, autora libretta do opery Mozarta „Don Giovanni”.
19 sierpnia kinomani spotkają się z kolei na osiedlu Obrońców Pokoju. Na skwerze między przedszkolem, placem zabaw a SP nr 39 zostanie wyświetlone „Młode wino” Tomáša Bařina. To ciepła i zabawna historia o przyjaźni, miłości, morawskim winie i… o tym, że kiedy w życiu dość już błądziłeś, najlepsze, co możesz zrobić, to wrócić do domu. OKO startuje o godzinie 20.00.
20 sierpnia na skwerze przy Zamku Piastowskim szykuje się Uliczna Bitwa Fotograficzna. Jakie są zasady? Adepci fotografii zgłaszają swoje zdjęcia na http://bitwa.pokochajfotografie.pl. Juror – zaproszony fotograf – wcześniej proponuje temat, a później ocenia prace. Publiczność głosuje. Zwycięzca zgarnia nagrody. Start – godz. 20.00. 21 sierpnia o tej samej porze na Rynku zagra Locomitywa – młody poznański zespół, łączący w swej twórczości jazz, muzykę etniczną i neoklasyczną. Zapraszamy! (bom)

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking