Spokojnej służby, szczęśliwych powrotów z akcji!

Добавлено: 01.06.2021 / Раздел:
Strażacy na placu przed komendą Fot. D.Nita-Garbiec/UM Gliwice

1 czerwca na terenie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gliwicach odbyły się miejskie obchody Dnia Strażaka. Strażakom wręczono odznaczenia i wyróżnienia oraz awanse na wyższe stopnie służbowe. W uroczystości wziął udział prezydent Gliwic Adam Neumann, który złożył życzenia strażakom i wręczył list gratulacyjny.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Strażaka składam Komendantom, wszystkim Strażakom i Pracownikom Cywilnym z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gliwicach najserdeczniejsze życzenia, a także podziękowania za codzienną gotowość do niesienia pomocy mieszkańcom miasta będącym w potrzebie, zaangażowanie w ratowanie życia, zdrowia i mienia ludzkiego oraz ofiarność podczas prowadzonych akcji. Jestem pełen uznania dla Waszej codziennej, trudnej, pełnej poświęcenia i oddania działalności, prowadzonej pod sztandarem Św. Floriana. Swoją postawą, sumienną pracą organizacyjną i wysoką sprawnością operacyjną udowadniacie, że mieszkańcy Gliwic mogą na Was - Drodzy Strażacy polegać. Niesiecie pomoc i ratunek wszystkim, którzy tego potrzebują, o każdej porze dnia i nocy. Niech to święto będzie okazją do podkreślenia Waszej bezinteresownej służby drugiemu człowiekowi. Gratuluję dotychczasowych dokonań. Życzę kolejnych sukcesów, spokojnej służby, szczęśliwych powrotów z akcji, wytrwałości, satysfakcji i zadowolenia z wypełnianych obowiązków, a także by zawsze dopisywało Wam zdrowie, siła ducha i niewyczerpana siła.  Niechaj wysiłek związany z wykonywaniem tej wyjątkowej misji stanowi źródło spełnienia, a podejmowanym działaniom towarzyszy stale wzrastające społeczne uznanie. Życzę również wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i rodzinnym – pisał w liście gratulacyjnym dla strażaków Adam Neumann, prezydent Gliwic.
Podczas uroczystości Śląski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej, nadbryg. Jacek Kleszczewski, w asyście Komendanta Miejskiego PSP w Gliwicach st. bryg. Romana Klechy wręczył 35 funkcjonariuszom województwa śląskiego medale za długoletnią służbę.
Dwóch funkcjonariuszy KM PSP w Gliwicach zostało odznaczonych odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej. Wręczono też cztery medale Za Zasługi dla Pożarnictwa, a do wyższych stopni służbowych awansowano pięciu oficerów, dziesięciu aspirantów i dziewiętnastu podoficerów Komendy Miejskiej PSP w Gliwicach. Za wzorową postawę i wysokie osiągnięcia w realizacji zadań służbowych uhonorowano także oficera Komendy Miejskiej PSP w Gliwicach.
Dzisiejsza uroczystość była pretekstem do prezentacji wozów bojowych – nowego nabytku Komendy Miejskiej PSP w Gliwicach.
Samorząd Miasta Gliwice każdego roku z miejskiego budżetu przekazuje środki finansowe wspierające działalność strażaków. W bieżącym roku zaplanowano 700 tys. zł m.in. na modernizację zabytkowego budynku Komendy, zakup samochodu specjalnego oraz zakup sprzętu gaśniczego i specjalnych ubrań, butów, hełmów i rękawic.
W uroczystej zbiórce z okazji Dnia Strażaka udział wzięli: prezydent miasta Gliwice Adam Neumann, komendanci Miejscy i powiatowi PSP w Tarnowskich Górach, Raciborzu i Rybniku, starosta Powiatu Gliwickiego Waldemar Dombek, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Tomasz Bednarek, kapelan ks. Piotr Faliński, prezesi zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP OSP RP w Gliwicach oraz przedstawiciel NGK Ceramics Polska Piotr Słowik.
Strażakom życzymy spokojnej służby i bezpiecznych powrotów do domów. (mf)

 

Dzięń Strażaka - spotkanie przed KMP PSP
Fot. D.Nita-Garbiec/UM Gliwice
Prezydent Gliwic i Komendancji Straży Pożarnej
Fot. D.Nita-Garbiec/UM Gliwice
Komenda PSP
Fot. D.Nita-Garbiec/UM Gliwice
wóz strażacki
Fot. D.Nita-Garbiec/UM Gliwice
Dzięń Strażaka - spotkanie przed KMP PSP
Prezydent Gliwic i Komendancji Straży Pożarnej
Komenda PSP
wóz strażacki

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking