Aktualności | Bartosz Kurowski podwójnym mistrzem Śląska

Bartosz Kurowski podwójnym mistrzem Śląska

Опубликовано: 05.05.2021 / Раздел: Miasto

W minioną sobotę w Radlinie odbyły się Mistrzostwa Śląska Młodzików w Szpadzie. Turniej ten zdominowali gliwiczanie. Numerem 1 okazał się Błażej Kurowski.

W turnieju indywidualnym szpadzista Piasta nie dał żadnych szans rywalom. W półfinale pokonał Mateusza Mroza z Muszkietera Gliwice (12:6). W walce o złoty medal pewnie wygrał z Tymoteuszem Huwerem z RMKS Rybnik w stosunku 12:7. To pierwszy tak spektakularny sukces 14-latka i wychowanka fechtmistrza – Macieja Chudzikiewicza.

Syn dwukrotnego medalisty mistrzostw Europy i byłego najlepszego szermierza Polski, Bartłomieja Kurowskiego, poprowadził również drużynę do tytułu Mistrza Śląska. Razem z nim w zespole walczyli Franciszek Drobczyk, Seweryn Gusta i Maksymilian Szczepaniak. Nasza czwórka w finale pewnie pokonała gospodarzy – Górnik Radlin (36:24).

Z medalami z tych mistrzostw wróciły też szpadzistki Muszkietera i Piasta Gliwice. Oliwia Janeczek sięgnęła po srebro, Marta Ratyna i Marysia Szczurowska stanęły na trzecim stopniu podium.

Sukcesem gliwiczanek zakończył się również turniej drużynowy. Złoty medal wywalczyła drużyna Muszkietera Gliwice. Podopieczne Piotra Markowicza walczące w składzie: Janeczek, Majerek, Ratyna, Szymczyk w finale pokonały TS Górnik Radlin 36:22. Trzecie miejsce w tych mistrzostwach zajął zespół Piasta. Brązowe medale na szyi zawiesiły: Gusta, Jędrzejec, Szczurowska, Szydłowska. Piastunki w meczu o trzecie miejsce pokonały Pałac Młodzieży 36:23. (PIAST.GLIWICE.PL)