Rocznica Powstania Warszawskiego

Добавлено: 29.07.2011 / Раздел:

1 sierpnia będziemy obchodzić 67 rocznicę Powstania Warszawskiego. W związku z tym Instytut Pamięci Narodowej w Katowicach zwraca się do mieszkańców regionu z apelem o uczczenie pamięci bohaterów tamtych dni i nadanie jubileuszowi szczególnego charakteru.

Pragniemy, by w rocznicę godziny „W” na minutę zamarł ruch w całym kraju. Towarzyszyć temu powinno włączenie syren i klaksonów samochodowych o godz. 17.00. Zwracamy się również z propozycją wywieszenia flag narodowych w miejscach publicznych oraz w prywatnych domach – informują przedstawiciele katowickiego oddziału IPN, podkreślając głębszy wymiar sierpniowych walk o niepodległość. − Powrót do wydarzeń z 1944 r. jest również okazją do oddania hołdu uczestnikom wszystkich powstań narodowych, a w szczególności bohaterom powstań śląskich.
Mając na uwadze znaczenie zbliżającej się rocznicy, Centrum Ratownictwa Gliwice zawiadamia, że w tym dniu zostanie przeprowadzony wojewódzki test sprawności syren alarmowych wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności. (sza)
 

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking