Nie tylko książki

Добавлено: 28.07.2011 / Раздел:

fot. A. Fleks

Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach zachęca do oglądania wystaw prezentowanych w swoich filiach na terenie całego miasta. Co przygotowała placówka na drugi miesiąc wakacji?


Od 1 sierpnia w Galerii „9” (Filia nr 9, ul. Czwartaków 18) będzie można oglądać ekspozycję fotografii Adama Fleksa. „Peregrynacje” to 40 czarno-białych zdjęć. – Pomysł cyklu zrodził się podczas jednej z kolejnych podróży. To mieszanina pamiątek dla turystów, śmieci, hałasu tłumu, pędzących skuterów, milionów cykad, zabytków, oślepiającego słońca, wina w plastykowej butelce, kołysania statku i ludzi na ulicach... – opowiada autor. Adam Fleks jest prezesem Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego, autorem wystaw indywidualnych i uczestnikiem licznych wystaw zbiorowych. Ma na swoim koncie wiele tekstów i opracowań historyczno-fotograficznych, a także nagród i kwalifikacji na konkursach fotograficznych, salonach i przeglądach fotografii. Ekspozycje będzie udostępniana do 29 sierpnia.
Ponadto w sali wystawowej biblioteki przy Placu Inwalidów Wojennych 3 trwa wystawa jubileuszowa z okazji Roku Marii Curie-Skłodowskiej „Pierwiastek kobiecości w świecie nauki”, przygotowana przez Bibliotekę Główną Politechniki Śląskiej. Będzie ona czynna do 9 września. W Galerii „Perkoz” (Filia nr 5, ul. Perkoza 12) do końca wakacji można natomiast oglądać fotografie Jacka Komorowskiego „Poszukiwania”. Szczegółowe informacje na stronie www.biblioteka.gliwice.pl. (bom)

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking