Lato w Bąkowie

Добавлено: 28.07.2011 / Раздел:

39 dzieci z terenu parafii św. Gerarda w Gliwicach spędziło wakacje na obozie sportowo-rekreacyjnym w Bąkowie.

Tam przez kilka dni uczyło się pływać, grać w piłkę nożną oraz tenis ziemny. Obóz zorganizowany przez parafię św. Gerarda był współfinansowany przez samorząd miasta.
W ramach rekreacji dzieci korzystały m.in. z parku linowego, rowerów wodnych i kajaków. Zwiedzały też okolice podczas wycieczek rowerowych. – Głównym założeniem było właśnie zachęcenie ich do uprawiania sportu, pokazanie, że kultura fizyczna jest ważna – podkreśla ks. Adrian Kaszowski, inicjator i organizator tego typu przedsięwzięć na rzecz dzieci i młodzieży. Na potrzeby uczestników zakupiony został sprzęt sportowy. Pieniądze pochodziły z miejskiej dotacji.
Warto dodać, że parafia św. Gerarda od trzech lat organizuje krajowe i zagraniczne wyjazdy dla dzieci i młodzieży, zarówno w czasie wakacji, jak i ferii zimowych (spływy kajakowe, obozy sportowe, obozy rekreacyjno-kulturoznawcze). Do tej pory skorzystało z nich blisko 180 osób. Obóz w Bąkowie to jedna z wielu tegorocznych wakacyjnych atrakcji. W lipcu i sierpniu dzieci czeka spływ kajakowy nurtem Słupii oraz obóz w Macedonii, w ramach którego zaplanowane jest zwiedzanie państw znajdujących na trasie przejazdu, wycieczka do Salonik w Grecji i plażowanie nad Jeziorem Ohrydzkim. (kik)

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking