Warto korzystać ze wsparcia

Добавлено: 09.03.2021 / Раздел:
kobieta za szybą Fot. Pixabay

Szpital Psychiatryczny w Toszku zachęca mieszkańców Śląska do udziału w unijnych projektach „rAAzem” i LekkiDuch” pomagających osobom borykającym się z uzależnieniani i zaburzeniami psychicznymi.

Projekt „rAAzem” skierowany jest do mężczyzn w wieku 18-64 lat oraz kobiet w wieku 18-59 lat, którzy zmagają się z zaburzeniami psychicznymi spowodowanymi używaniem alkoholu oraz innych substancji psychoaktywnych. W projekcie „LekkiDuch” mogą wziąć udział osoby z zaburzeniami psychicznymi afektywnymi oraz nerwicowymi. Ze wsparcia mogą skorzystać mężczyźni w wieku od 18 do 64 lat oraz kobiety w wieku od 18 do 59 lat. Wszyscy uczestnicy zostaną poddani wstępnej kwalifikacji przez personel medyczny.

Przewidziano szereg form wsparcia wykwalifikowanych i doświadczonych specjalistów, m.in.: konsultacje z psychiatrą i doradcą zawodowym, indywidualne spotkania z psychologiem, weekendowe konsultacje telefoniczne z psychologiem, trening umiejętności społecznych i redukcji stresu, trening rozwiązywania problemów, warsztaty asertywności i radzenia sobie z emocjami oraz psychoedukację, a także warsztaty kulinarne, arteterapeutyczne i kinezyterapeutyczne.

Projekty realizowane są w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego przez SP ZOZ Szpital Psychiatryczny w Toszku (ul. Gliwicka 5; adres strony internetowej: www.szpitaltoszek.pl). Udział w projekcie jest bezpłatny. Więcej informacji na temat projektu „LekkiDuch” można uzyskać pod numerem telefonu: 577-565-483, a na temat projektu „rAAzem” pod numerem: 792-607-842. (mf)

logotypy unijne

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking