Męska sprawa

Добавлено: 06.07.2011 / Раздел:

6 lipca o godz. 16.00 w siedzibie Gliwickiego Centrum Organizacji Pozarządowych przy ul. Jagiellońskiej 21 rozpocznie się otwarte spotkanie edukacyjne poświęcone rakowi prostaty.

Jest ono przeznaczone głównie dla pacjentów dotkniętych tą choroba i ich rodzin, a prowadzone w ramach ogólnopolskiej kampanii „Męska Sprawa”. Warto wiedzieć, że podobne spotkanie odbędzie się również dzień później – w Rydułtowach, w Poradni Urologicznej Przychodni Rejonowej nr 1 przy ul. Plebiscytowej 47 (początek – godz. 15.00).
Czego należy spodziewać się w GCOP? W trakcie około godzinnych rozmów poszerzymy wiedzę na temat leczenia i profilaktyki nowotworu. Zainteresowani uzyskają na miejscu poradę specjalisty w kwestii np. objawów raka gruczołu krokowego. Dodatkowe informacje dotyczące chorób prostaty znajdziemy również na stronie internetowej www.gladiator-prostata.pl/kampania. Informuje ona m.in. o celach kampanii „Męska Sprawa” i jej ambasadorze. Jest nim ceniony reżyser Krzysztof Krauze, który od 5 lat choruje na raka prostaty. We wrześniu 2010 r. stworzył tzw. antyrakowy dekalog ze wskazówkami dla chorych i ich rodzin.
Opiekę merytoryczną nad kampanią objęło Polskie Towarzystwo Urologiczne. Partnerem akcji jest Stowarzyszenie Pacjentów z Chorobami Prostaty, Nerek, Pęcherza i Jąder im. prof. T. Koszarowskiego „Gladiator”. (kik)

Informacje: Agnieszka Mroczek, firma Hill & Knowlton Poland, e-mail: agnieszka.mroczek@hillandknowlton.pl, tel. 22/646-22-02 wew. 144 lub 603-330-473
 

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking